Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
15/02/2020 - 14:20

Zrujnowana kamienica przy Kocich Plantach już zabezpieczona!

Wejście do zrujnowanej kamienicy przy Kocich Plantach już jest zabezpieczone. To efekt interwencji dziennikarzy portalu Sądeczanin.info.

Zrujnowana kamienica przy Kocich Plantach już zabezpieczona!

Widoczna na zdjęciu kamienica już od wielu lat stoi pusta i z roku na rok popada w coraz większą ruinę. Jej stan techniczny jest opłakany. Kilka dni temu mieszkanka osiedla Szujskiego zaalarmowała nas, że jej kilkuletni syn buszował we wnętrzu budynku z kolegami. Kobieta bała się, że wbrew zakazowi dzieciaki znów tu przyjdą a eskapada może skończyć się tragicznie. Chłopcy dostali się do środka bez żadnego problemu, bo ktoś zniszczył zabezpieczenie wejścia. Budynek jest w prywatnych rękach tym samym nie mieliśmy możliwości bezpośredniego kontaktu z właścicielem a urzędnicy takich danych by nam nie udostępnili ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych.

Zrujnowana kamienica przy Kocich Plantach już zabezpieczona!

Dlatego o interwencję poprosiliśmy szefa zarządu osiedla Mieczysława Kaczwińskiego a ten zwrócił się o pomoc do dzielnicowej Straży Miejskiej. Już nazajutrz bezpośrednio od funkcjonariuszki otrzymaliśmy informację, że sprawa jest załatwiona a na dowód załączone do publikacji zdjęcie. Jak widać - wejście do budynku zostało zabite płytą pilśniową. I jeśli ktoś płyty nie zniszczy, to nikt niepowołany nie dostanie się do środka.

Zobacz też: Taki piękny Nowy Sącz. Kamienica, gdzie można skręcić kark

Podobnych budynków jest w Nowym Sączu bardzo dużo i zawsze znajdą się chętni – zazwyczaj dzieci - by w nich pobuszować. I na nic zdadzą się zakazy i ostrzeżenia. Dlatego w podobnych sytuacjach warto w pierwszej kolejności alarmować służby komunalne – Straż Miejską czy Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, które nie będą miały żadnego problemu z ustaleniem właściciela i zmobilizowaniem go do zabezpieczenia nieruchomości przed dostępem osób trzecich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)