Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
30/08/2020 - 10:55

Zrobisz zakupy w galeriach handlowych? Ostatnia taka handlowa niedziela

Czy dziś zrobisz zakupy w galeriach handlowych? Tak, bo zgodnie z ustawą niedziela 30 sierpnia jest niedzielą handlową. Kolejne niedziele handlowe w 2020 roku będą dopiero w grudniu.

Czy dziś zrobisz zakupy w galeriach handlowych? Ostatnia taka niedziela

W ślad za ustawą ograniczającą możliwość handlu w niedziele, dziś, 30 sierpnia przypada jedna z nielicznych niedziel, kiedy możemy zrobić zakupy nawet w galeriach handlowych. Kolejne takie niedziele będą dopiero 13 i 20 grudnia.

Zobacz też: Zobacz gdzie wyłączą prąd na Sądecczyźnie w nadchodzącym tygodniu

W ślad za tym, że już w najbliższy wtorek zaczyna się nowy rok szkolny 2020/2021 wiele sieciówek oferuje dziś promocje na materiały niezbędne do szkoły: od plecaków, materiałów biurowych i plastycznych po ubrania sportowe i obuwie. Zanim jednak skusimy się na skorzystanie z promocji sprawdźmy listę niezbędnych materiałów przygotowaną przez nauczycieli. Część szkół przekazała ją już rodzicom w trakcie zebrań, część umieściła je na swoich stronach internetowych lub w dziennikach elektronicznych.

Jak wygląda przykładowa lista dla pierwszaka? Zeszyty 16-kartkowe w trzy linię i w kratkę, gumka do ścierania, ołówki – kilka średniej miękkości, linijka, nożyczki, kredki ołówkowe, kredki świecowe, plastelina, farby plakatowe i trzy różnej grubości pędzelki, kubek na wodę, blok techniczny z białymi kartkami, blok techniczny z kolorowymi kartkami, blok rysunkowy, teczka A4 zamykana na gumkę, papier kolorowy, klej w sztyfcie, strój sportowy – biała koszulka, ciemne spodenki tenisówki (w części szkół wymagane są tenisówki z białą podeszwą), worek sportowy, strój galowy (biała koszulka, koszula, ciemna spódniczka lub spodnie dla chłopca), obuwie zmienne do klasy (w worku).

Warto się takich list trzymać, bo można słono przepłacić kupując rzeczy niepotrzebne.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu