Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
27/12/2018 - 09:35

Zrobili super pocztę, z której większość mieszkańców i tak nie skorzysta

Z Rokitniańczyków na osiedlu Wojska Polskiego urząd pocztowy przeniósł się na ul. Kusocińskiego. Poczta Polska twierdzi, że zadbała o interes mieszkańców. Tylko co ludziom po urzędzie przy Kusocińskiego, skoro awiza kierują ich do klitki na Gorzkowie? Wszyscy mają dość kolejek i ścisku przy ul. Traugutta.

Jakiś czas temu zlikwidowana została poczta przy ul. Rokitniańczyków. Mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego muszą się tłoczyć z sądeczanami z pobliskiego Gorzkowa w maleńkiej placówce przy Traugutta. Gdy pisaliśmy na ten temat pierwszy raz w publikacji nasi Czytelnicy nie kryli, że z podobnym rozwiązaniem się nie zgadzają.

Zobacz też: Nowy Sącz: nie ma już poczty na osiedlu Wojska Polskiego

Władze Poczty Polskiej zachwalają nową placówkę i główne atuty: nowoczesny wystrój, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, dostęp do obszernego parkingu, pełną gamę usług Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej

 - Dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów. Chcemy, by mieli jak najbliżej do swojej placówki pocztowej. Nowa filia znajduje się na dynamicznie rozbudowującym się osiedlu mieszkaniowym  – komentuje Andrzej Bodziony, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Krakowie.

Placówka jest czynna od poniedziałku do czwartku, obsługę klientów zapewnią dwa stanowiska, przy których  można skorzystać z pełnego zakresu usług pocztowych oraz usług finansowo – ubezpieczeniowych.

Wszystko pięknie – komentują ci mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego, którym przekazaliśmy te rewelacje. – Wszystko pięknie, tyle, że awiza, które otrzymujemy kierują nas cały czas na Traugutta, gdzie w kolejkach trzeba stać, teraz w okresie około świątecznym  i po czterdzieści minut… I co to ma wspólnego z luksusami przy Kusocińskiego, czyli na zupełnie innym osiedlu? - pytają retorycznie.

W związku z powyższą publikacją otrzymaliśmy komentarz od rzecznika prasowego Poczty Polskiej S.A Justyny Siwek. Oto jego treść:
Dziękujemy za przekazanie opinii klientów. Dotychczas nie wpłynęły do nas uwagi co do niedogodności związanych z przyjętymi kilka miesięcy temu dla tego obszaru rozwiązaniami. Wielu klientów z zadowoleniem przyjęło przeprowadzone przez nas zmiany reorganizacyjne. Doceniają dogodny dojazd i możliwości parkingowe przed nową lokalizacją filii urzędu. Odnotowaliśmy też wzrost zainteresowania naszą ofertą – zarówno usług pocztowych, jak i ofertą handlową. Dodatkowo funkcjonujący jeden obszar awizacyjny podzieliliśmy na trzy nowe – co  dało możliwość sprawnego obsłużenia klientów, również dzięki zwiększonemu zatrudnieniu.  Przed wprowadzeniem zmian przeprowadziliśmy analizę rynkową i wzięliśmy pod uwagę zapotrzebowanie lokalnej społeczności dynamicznie rozwijającego się osiedla 29-listopada oraz możliwości lokalowe.

ES [email protected] Fot.: PPDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)