Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
15/06/2021 - 17:15

Zróbcie przelew życia! Strażacy z Rytra czekają na Waszą krew!

Piękna akcja w gminie Rytro. Strażacy z tutejszej jednostki OSP zorganizowali akcję krwiodawstwa w tutejszej Remizie. Wójt nie kryje z nich dumy i liczy, że miejscowi strażaków nie zawiodą.

- Wiemy, że przez pandemię spadła ilość oddawanej krwi a potrzeby nadal są bardzo duże i występują nawet braki krwi w bankach. A zbiją się wakacie i zapotrzebowanie w tym temacie zawsze jest wyższe – komentuje wójt Jan Kotarba.

- Serce rośnie. Strażacy na co dzień pomagają nam w trudnych sytuacjach, ratują nasze życie a znaleźli jeszcze czas, by zorganizować tak ważną akcję. Zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do włączenia się do niej. I kto nie ma przeszkód niech też wspomoże innych oddając honorowo krew. Można powiedzieć: twój dar ratuje życie innej osobie – dodaje szef ryterskiego samorządu.

Akcję w remizie w Rytrze, która odbędzie się 22 czerwca w godzinach od 8.30 do 12 poprowadzi Stacja Krwiodawstwa z Nowego Sącza. Zróbcie przelew życia! ([email protected] Fot.: UG w Chełmcu)Dziękujemy za przesłanie błędu