Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
03/03/2023 - 11:40

Znowu sypnie u nas śniegiem! Pogoda na marcowy weekend w Nowym Sączu

Stare polskie przysłowie mówi: „W marcu jak w garncu” i trzeci miesiąc roku znów udowadnia, że to nie tylko czcze gadanie. W ten weekend czeka nas typowa pogodowa kratka.

Jak ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższy weekend z północy na południe kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny, który przyniesie deszcz, śnieg i silniejszy wiatr.

W piątek, 3 marca, będzie jeszcze spokojnie, trochę pochmurno, z małymi przejaśnieniami. Po południu w Nowym Sączu zobaczymy na termometrach niecałe 5 stopni Celsjusza. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie do minus 2 stopni, a nad ranem do minus czterech.

Pierwsza część soboty, 4 marca, będzie bardzo słoneczna. Temperatura podskoczy do 4 stopni Celsjusza w Nowym Sączu. Ale taka sielanka nie potrwa długo. Tuż po godzinie 13:00 na niebie pojawią się chmury, które z godziny na godzinę będą gęstnieć.

W końcu, po zmierzchu możemy spodziewać się słabych i przelotnych opadów deszczu. W nocy z sobotę na niedzielę przyniesie nam wiele chmur, słabe opady deszczu ze śniegiem, które bliżej poranka zmienią się w opady śniegu. W tym czasie temperatura spadnie poniżej zera.

W niedzielę, 5 marca, najmniej zobaczymy na termometrach około godziny 7:00. Wtedy słupki termometrów spadną 4/5 kresek na minusie. Najcieplej w Nowym Sączu będzie po południu, kiedy wskaźniki podniosą się w okolice 2 kresek na plusie.

Początkowo niedziela będzie pogodna, z niewielkim zachmurzeniem, po południu niebo szczelnie zasłonię chmury, z których wieczorem może spaść śnieg.

Prognozę pogody na kolejny tydzień znajdziecie na naszym portalu już w poniedziałek. ([email protected], fot. SKS)

Dziękujemy za przesłanie błędu