Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
19/06/2020 - 12:10

Znowu sanepid wykrył groźne bakterie w wodzie. Gdzie tym razem?

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Sączu znalazł bakterie grupy coli w próbce wody pobranej z wodociągu publicznego Łabowa – Felczyn. Około dwieście osiemdziesiąt osób pozostaje bez dostępu do bieżącej wody.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla użytkowników wodociągu Łabowa – Felczyn. Podczas rutynowych badań sanepid wykrył w instalacji bakterie grupy coli. Aż 280 mieszkańców korzystających z tego wodociągu musi liczyć się z brakiem zdatnej wody do picia.

Zobacz też Ponad setka mieszkańców bez wody. Bakterie E.coli znowu przypuściły atak

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał właścicielowi wodociągu, aby przeprowadził niezbędne zabiegi higieniczno-sanitarne. Mieszkańcy będą mogli korzystać z wody dopiero po tym, jak instalacja zostanie oczyszczona, a wyniki badań laboratoryjnych będą właściwe i bezpieczne dla zdrowia.

Przypominamy, że woda skażona bakteriami coli nie może być używana do spożycia. Nie wolno się w niej także kąpać ani myć w niej warzyw czy owoców. Można jej używać jedynie do spłukiwania nieczystości.

Jak poinformowali nas pracownicy urzędu gminy w Łabowej, został już podstawiony beczkowóz z wodą, z której mieszkańcy mogą korzystać.

RG [email protected] Fot. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe