Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
08/07/2022 - 11:25

Znów wahadło na Nawojowskiej. Uwaga w rejonie hospicjum!

Uwaga kierowcy! Na remontowanej ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu od dzisiaj (8 lipca) znowu utrudnienia. Kierownictwo Miejskiego Zarząd Dróg apeluje o ostrożność.

Czytaj także: Straż Miejska w Nowym Sączu ma komendanta. Kto nim został?

Dzisiaj, od godziny 8.00 został wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Na którym odcinku ulicy Nawojowskiej?

Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Graniczną.

- Projekt organizacji ruchu w tym miejscu zakłada dojazd do przyległych nieruchomości – powiedział Sądeczaninowi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Prace będą polegały na rozbiórce najpierw połowy jezdni. Drugą częścią ulicy, mimo, że może tam być sfrezowany asfalt, można będzie się przemieszczać. Mowa tutaj o mieszkańcach mających tam swoje posesje.

Czytaj także: Kryte lodowisko przy ul. Nadbrzeżnej zamieniło się w boisko wielofunkcyjne

Jak zaznacza dyrektor Konicki można będzie też dojechać do znajdujących się w tym rejonie miasta dwóch Domów Pomocy Społecznej oraz Sądeckiego Hospicjum.

Przypomnijmy, że remont ulicy Nawojowskiej trwa już kilka miesięcy. Inwestycja jest realizowana odcinkami po dwieście do trzystu metrów.

- Mamy jeszcze do zrealizowania odcinek między stacją benzynową Orlen, a ul. Graniczną – dodaje dyrektor Konicki. – Jest to odcinek 900-metrowy.

Remont ulicy Nawojowskiej został podzielony na sześć etapów. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu (o ile nie będzie niespodzianek po odsłonięciu sieci i brzydkiej pogody), na modernizację każdego odcinka zakłada dwa tygodnie pracy.

Dyrektor Konicki mówi, że remont odcinka od stacji CPN przy ul. 29 Listopada do ul. Grunwaldzkiej (do nawierzchni czarnej i pełnej przejezdności) planowany jest na 2,5 do 3 miesięcy.

[email protected], fot. RG, MZD – mapa.

Utrudnienia na remontowanej ulicy Nawojowskiej w rejonie hospicjum. Ruch wahadłowy
Uwaga kierowcy! Na remontowanej ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu od dzisiaj (8 lipca) znowu utrudnienia. Kierownictwo Miejskiego Zarząd Dróg apeluje o ostrożność.


Dziękujemy za przesłanie błędu