Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
26/07/2020 - 14:30

Znów straszą burzami i gradem! I to jeszcze dziś

Dawno nie padało? Pytamy z ironią, bo meteorolodzy znów zapowiadają na Sądecczyźnie burze i to z gradem. Pogoda ma się popsuć już dzisiaj. Szczegóły?

Znów straszą burzami i gradem! I to jeszcze dziś

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami do 80 km/h. Miejscami grad - brzmi fragment komunikatu wydanego przez krakowski oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk meteorolodzy szacują na 80 procent a stopień zagrożenia na pierwszy w trzystopniowej skali.

Zobacz też: Koszmar! 10 milionów strat! Tylko jedna burza w Starym Sączu…[ZDJĘCIA]

Z kolei na facebookowym profilu Burza-Alert-IMGW czytamy jeszcze, że: - Burze możliwe będą na zachodzie i południu kraju. Związane z nimi będą opady do 30 mm, lokalnie do 40 mm, porywy wiatru do 70 km/h, na zachodzie punktowo do 85 oraz grad.

W to lato skutki burz są w naszym regionie bardzo dotkliwe. Stary w infrastrukturze drogowej liczone są już w dziesiątkach milionów. Usuwanie skutków jednej tylko burzy w gminie Stary Sącz kosztować będzie samorząd aż 10 mln zł! Równie nieciekawie było w Piwniczej-Zdroju, Kamionce Wielkiej, Nawojowej. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)