Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
27/10/2019 - 13:30

Znów płonęło wysypisko śmieci w Gorlicach! I znów zagrożenie dla całej okolicy!

Znowu płonęło wysypisko śmieci w Gorlicach należące do firmy EMPOL. To nie przelewki – w akcji uczestniczyło 10 zastępów strażaków i zagrożona była hala magazynowa. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Zobacz też: Utoniemy w koszmarnie drogich śmieciach, bo nie chcemy spalarni odpadów? [WIDEO]

Ledwo rozmawialiśmy z burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem o „dziurach” w realizacji ustawy śmieciowej, które skutkują m.in. pożarami na składowiskach odpadów w całej Polsce a dziś, 27 października znów płonie składowisko odpadów w Gorlicach.

Zobacz też: Gorlice tonęły w dymie! Znowu płonęło wysypisko śmieci

W 2018 roku doszło tu do całej serii pożarów. W maju skala dramatu była tak duża, że strażakom z Gorlic cystern z wodą użyczała Komenda Miejska Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Rok wcześniej – w maju 2017 roku - pożar w tym samym miejscu gasiły ekipy ściągnięte aż z pięciu powiatów.

Zobacz też: Nowy Sącz: pożar na stacji paliw!

Jak sytuacja wygląda tym razem? Pożar wybuchł około godziny 10.30. Palą się odpady na zewnątrz, ale nieopodal hali magazynowej, sortowni, w której składowane są najbardziej niebezpieczne odpady.  Jak nas poinformował – około godziny 13.20 - oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach na miejscu działało 10 zastępów – cztery straży państwowej, sześć z pobliskich OSP. – Płonęła sterta śmieci wielkogabarytowych o powierzchni 10 na 8 na 3 metry. Pożar zlokalizowany był w odległości około 20 metrów od hali, na której odpady są sortowane, ale strażakom udało się nie dopuścić do tego, by ogień tam dotarł. Obecnie sytuacja jest opanowana, pożar jest ugaszony, na miejscu jest tylko jeden zastęp, który zabezpiecza miejsce po pożarze.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu