Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
21/04/2023 - 09:15

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego. Minister Niedzielski podał wstępną datę

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał wstępną, planowaną datą zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego. Jak podał portal medonet.pl ma to nastąpić z końcem czerwca tego roku. Minister zdrowia powiedział to w środę w Pile (woj. wielkopolskie) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Stan zagrożenia epidemicznego obowiązuje w Polsce od roku. Maseczki trzeba jeszcze nosić  w szpitalach, aptekach, przychodniach zdrowia. Szef resortu zdrowia  uczestnicząc w środowym briefingu, podczas prowadzonej w Pile próby pobicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi, powiedział, że "w tej chwili sytuacja epidemiczna w Polsce ulega systematycznej poprawie".

— Wczoraj również na Radzie Ministrów rozmawialiśmy o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego. Tutaj taką wstępną, planowaną datą zniesienia tego stanu jest koniec czerwca tego roku, więc pod tym kątem w tej chwili zostaną przygotowane odpowiednie dwa rozporządzenia — cytuje ministra Adama Niedzielskiego portal medonet.pl.

Ale też minister Niedzielski, podczas briefingu napomknął, że rząd i resort zdrowia przymierza się do tego, żeby znieść obowiązek noszenia maseczek w aptekach, pozostawiając jeszcze ten obowiązek w innych podmiotach leczniczych.

[email protected], fot. IM, źródło: medonet.plDziękujemy za przesłanie błędu