Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
18/12/2023 - 08:00

Znany lekarz z Nowego Sącza trafił za kraty. Prokuratura ujawnia wstrząsające fakty

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami regionu. Znany lekarz z Nowego Sącza najpierw zabił człowieka, a następnie uciekł z miejsca wypadku i jak gdyby nigdy nic pojechał na dyżur do gorlickiego szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Dramat rozegrał się na ulicy Bieckiej w Gorlicach. To właśnie tam, w piątkowy poranek, przed godziną siódmą, doszło do strasznego wypadku. Kierujący samochodem potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca. Niestety, obrażenia 50-letniego mieszkańca gminy Gorlice były tak poważne, że jego życia nie udało się uratować. Policjanci pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin zabezpieczali ślady i ustalali przyczyny i sprawcę tej tragedii. W tym czasie droga była nieprzejezdna. 

Tego samego dnia, przed południem, do gorlickiej komendy zgłosił się 64-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który miał związek z tragicznym wypadkiem. Już chwilę później, na parkingu szpitalnym w Gorlicach pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli samochód Audi należący do 64-latka. Pojazd był rozbity i to właśnie nim poruszał się kierowca, który rano śmiertelnie potrącił człowieka. Jak się okazało, jest to pochodzący z Nowego Sącza lekarz, który jest ordynatorem jednego z oddziałów w gorlickim szpitalu. Mężczyzna po wypadku nie udzielił pomocy poszkodowanemu i jak gdyby nigdy nic pojechał uszkodzonym samochodem do pracy w szpitalu. 


Podejrzany o spowodowanie wypadku lekarz nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Jak informuje Gazeta Krakowska, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu. Na tym jeszcze nie koniec. Jak się okazało, 64-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem. Prawo jazdy stracił z powodu przekroczenia liczby punktów karnych. 

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec lekarza tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku. 64-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. ([email protected] Fot. KPP Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu