Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
23/04/2021 - 09:00

Znane sądeczanom „Kocie Planty” powoli znikają z pejzażu miasta [ZDJĘCIA]

Plac Krasińskiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu, które mieszkańcy doskonale znają już znikają z pejzażu miasta.

Wykonawca przejął teren budowy. Na „Kocie Planty” wjechał ciężki sprzęt. Koparka zmienia tą zaniedbaną przez lata miejską przestrzeń. Metr po metrze kruszy stare, asfaltowe alejki.

Rewitalizacja tego zakątka rozpoczęła się. Prace mają zakończyć się pod koniec czerwca. „Kocie Planty” zmienią się nie do poznania.

Ogród sensoryczny, ogród dydaktyczny, fontanna i ekologiczny plac zabaw to tylko niektóre z atrakcji, które pojawią się w tym miejscu.

Projekt odnowy Kocich Plant zakłada również m.in. budowę drewnianej kładki nad “ogrodem deszczowym” i niewielkim zbiornikiem retencyjnym, tarasu widokowego wzdłuż ulicy Jagiellońskiej z widokiem w kierunku wschodnim oraz dolnego tarasu przy zejściu w stronę ul. Wolskiej.

Zaprojektowano też wiele elementów małej architektury, w tym 16-metrową zjeżdżalnię terenową oraz mały zestaw wspinaczkowy.

Koszt rewitalizacji tego miejsca to ponad dwa mln złotych, z czego milion złotych są to środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM, DSz i wizualizacja Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Znane sądeczanom „Kocie Plany” powoli znikają z pejzażu miasta
Plac Krasińskiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu, które mieszkańcy doskonale znają już znikają z pejzażu miasta.


Dziękujemy za przesłanie błędu