Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
09/11/2017 - 13:00

Znana sieć drogerii wspiera Sądeckie Hospicjum

Sieć drogerii Rossmann wskazała Sądeckie Hospicjum z Nowego Sącza jako beneficjenta swojej akcji charytatywnej. Każdy kto pobrał aplikację mobilną sieci wsparł chorych. Akcją zainteresowało się już 22 tysiące 408 klientów sklepu. Co z tego realnie będzie miało Hospicjum?

- Za każdą pobraną aplikację dostaliśmy złotówkę, czyli w sumie mamy już 22 tysiące 408 złotych – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor hospicjum.

Zobacz też: Pola Nadziei w Nowym Sączu podsumowane. Ponad 55 tys. dla hospicjum

Za właśnie taką kwotę placówka może zrobić zakupy korzystając z listy tysiąca dwustu wskazanych przez sieć produktów. Zakupy fizycznie trafią do hospicjum już w grudniu.

Jak to się stało, że akurat Sądeckie Hospicjum stało się beneficjentem akcji? Okazuje się, że placówkę wybrali sami pracownicy Rossmanna z naszego regionu. – Zazwyczaj w podobnych przypadkach wybierane są instytucje pomagające dzieciom, bo to chwyta za serce wszystkich. O hospicjach jest ciszej, to takie placówki, o których istnieniu wolimy na co dzień nie pamiętać do czasu, gdy nie zmusi nas do tego życie – komentuje Kaczwiński, który jednocześnie wszystkim wspomnianym pracownikom za pomoc ogromnie w imieniu podopiecznych dziękuje, bo na lista potencjalnych beneficjentów była naprawdę długa.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / FacebookDziękujemy za przesłanie błędu