Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
04/10/2017 - 11:40

Zmora kierowców, przystanek końcowy MPK na Magazynowej zostanie zlikwidowany!

Zmora kierowców, jedno z najbardziej newralgicznych pod względem bezpieczeństwa miejsc w Nowym Sączu, czyli przystanek końcowy dla autobusów MPK przy Magazynowej zostanie zlikwidowany a dokładniej przeniesiony na inną ulicę. Kiedy i gdzie?

- Niech Redakcja sprawdzi, co się dzieje na Magazynowej. Po 5 - 6 autobusów stoi na ulicy, wjeżdżając nie ma szans ich wyminąć, bo na takiej długości jadąc lewą stroną zaraz ktoś wyskoczy zza zakrętu i jest czołówka. Tu wyśmienity skąd inąd Mirek (MZD) powie zapewne, że nie da się tam zrobić NIC, bo nie i nie stwarza to żadnego zagrożenia. Nie wspomnę o zablokowanym wjeździe na Halę Gorzkowską, bo trzeba jechać pod prąd albo czekać wieki aż z przodu nie będzie żadnego auta – wezwał nas do tablicy Czytelnik.

Zobacz też: Sonda: Zamknąć centrum dla aut? Zdania wyjątkowo podzielone [FILM]

Temat znany jest chyba wszystkim sądeczanom nie od dziś i „jak koń wygląda każdy wie”. Okazuje się jednak, że MZD doskonale wie, że jest tam niebezpiecznie podobnie jak i zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. I tu naszego Czytelnika zaskoczymy. Przystanek końcowy na magazynowej zostanie po prostu zlikwidowany!

- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne znając problem przystanku końcowego linii 41 przy ul. Magazynowej prowadzi, wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg, analizę na podstawie której  planowana jest zmiana lokalizacji przystanku końcowego linii 41 – informuje w imieniu kierownictwa obu miejskich spółek Renata Stawiarska, rzecznik prasowy Urzędu miasta.

Zobacz też: Zakaz wjazdu na osiedle Barskie. Teraz tylko mandaty do 500 złotych

- Obecnie najlepszym możliwym rozwiązaniem wydaje się być  przeniesienie przystanku końcowego linii 41 na Al. Piłsudskiego. Zmiana lokalizacji wiąże się z poniesieniem nakładów inwestycyjnych, dlatego planowana jest do wykonania w przyszłym roku – zastrzega na zakończenie.

ES [email protected] Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu