Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
07/12/2021 - 14:55

Zmienił się regulamin dostarczania wody w Podegrodziu. A co z cenami?

Na ostatniej sesji radni Podegrodzia podjęli m.in. uchwałę o zmianach w regulaminie dotyczącym dostarczania wody i odbioru ścieków. A co z cenami? Co ta zmiana oznacza dla mieszkańców?

Zmienił się regulamin dostarczania wody w Podegrodziu. A co z cenami?

Jak wyjaśnia Ewelina Skuza dyrektor podegrodzkiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zmiany są jedynie kosmetyczne i nie wiążą się, w żadnym wypadku, z jakimikolwiek podwyżkami. Zatem o co chodzi? Otóż wszystkie takie regulaminy w samorządach muszą być zgodne, spójne z dokumentem nadrzędnym, czyli z zapisami ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę. A te ostatnio trochę się zmieniły. Chodzi dokładnie o paragraf 19 a.

Zobacz też: Nowy most w Brzeznej połączy dwie powiatówki. Taki jest plan Podegrodzia na 2022

Rezygnując z nomenklatury urzędniczej Skuza wyjaśnia. – Chodzi dokładnie o wydawanie warunków dla przyłączy. Kiedyś terminy zawarte były w regulaminach w gminach, teraz robi to ustawa. I tak na wydanie warunków dla domu jednorodzinnego termin wynosi 21 dni a dla firm, dla przedsiębiorców 45 dni. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu