Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
03/01/2019 - 12:55

Zmiany w spółce MPK. O jakich „sytuacjach” mówił prezydent Handzel?

Pod koniec 2018 roku nastąpiły zmiany w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Nowym Sączu. Posadę stracił Andrzej Górski, który został odwołany przez nową Radę Nadzorczą z funkcji prezesa. Obecnie przedsiębiorstwem kieruje Krzysztof Migacz, były już przewodniczący Rady Nadzorczej, która została w ostatnich dniach minionego roku również zmieniona.

Prezydent Ludomir Handzel odnosząc się podczas ostatniej konferencji prasowej do nowinek, które dokonały się w ostatnich dniach minionego roku w spółce MPK, zaznaczył, że jest to kluczowa miejska spółka funkcjonująca w mieście.

- Chcę, aby to przedsiębiorstwo się rozwijało – powiedział prezydent Handzel. – Dowiedziałem się jednak o pewnych sytuacjach, będących sprawą wewnętrzną przedsiębiorstwa w związku, z którymi musiała nastąpić szybka zmiana. Gwarantuję pełne wsparcie dla spółki. Kompletujemy skład zarządu MPK, który „poukłada”od nowa przedsiębiorstwo. Mam nadzieję, że MPK będzie spółką zarządzaną merytorycznie, i która będzie prężnie się rozwijała.

Dziennikarze zapytali prezydenta, jakie „sytuacje”ma na myśli, które w konsekwencji przełożyły się na zmiany kadrowe w przedsiębiorstwie. Gospodarz miasta nie chciał jednak wdawać się w tej kwestii w szczegóły.

Prezydent wspomniał, że nie widzi powodów, dlaczego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie miałaby świadczyć usług transportowych, w o oparciu o miejskie autobusy, na terenie innych gmin powiatu nowosądeckiego.

Rodzi się zasadnicze pytanie: czy kluczowe zmiany,  jakie zaszły w spółce nie wpłyną teraz na realizację projektów inwestycyjnych realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (budowa nowego dworca MPK, jak również wspólny projekt ze Starym Sączem)?

[email protected], Fot. ilustracyjne Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu