Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
06/06/2023 - 21:30

Zmarł Ryszard Poradowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego

Bardzo smutna wiadomość dotarła do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i nie tylko. Dzisiaj (6 czerwca) zmarł dr Ryszard Poradowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Odszedł w wieku 66 lat, po długiej i ciężkiej chorobie. Ryszard Poradowski był niezwykle otwartym, życzliwym ludziom człowiekiem.

Był dr. nauk rolniczych, absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (studia rolnicze), ukończył również studia podyplomowe z zakresu produkcji roślinnej (SGGW Warszawa), konstruowania i ewaluacji programów nauczania (SGGW Warszawa), wychowania fizycznego (Politechnika Opolska), biologii z higieną i ochroną środowiska (SGGW Warszawa), zarządzania oświatą (PWSZ  Nowy Sącz) oraz marketingu i zarządzania (Georgetown University, USA).

Przez wiele lat pełnił mandat radnego gminy Nawojowa oraz radnego powiatowego.

W Powicie Nowosądeckim był członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego IV kadencji, wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej V kadencji, członkiem Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego, a w obecnej kadencji - wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego VI kadencji.

Zasiadał także w Komisji Budżetowej RPN oraz Komisji Edukacji RPN. Był również członkiem Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego oraz członkiem Kapituły odznaki honorowej „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”.

Od początku kariery zawodowej był związany z oświatą i kulturą. Był współzałożycielem zespołu „Nawojowiacy” (przez ponad 10 lat był członkiem kapeli, a przez trzy lata jej kierownikiem), Stowarzyszenia Tradycja i Przyszłość we Frycowej (przez pięć lat był prezesem Stowarzyszenia), Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej (wiceprezes). Ponadto był członkiem Gminnej Orkiestry Dętej w Nawojowej i Łabowskiego Stowarzyszenia Oświatowego w Łabowej.  

Opr. [email protected], źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu