Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
11/02/2024 - 21:35

Zmarł najstarszy strażak w Nowym Sączu. Jan Wójcik miał 102 lata

Strażacka brać w żałobie - w wieku 102 lat, 10 lutego zmarł Jan Wójcik. Przez lata służył w OSP Nowy Sącz - Biegonice. Pogrzeb zmarłego odbędzie się już jutro, 12 lutego w poniedziałek.

- Druh Jan Wójcik był najstarszym strażakiem w Biegonicach. Jego obecność na każdej uroczystości strażackiej była przykładem dla młodego pokolenia. Zawsze w imponującej formie. Jego ciekawych opowiadań o dawnych czasach słuchało się z zaciekawieniem – czytamy na profilu OSP Nowy Sącz – Biegonice na Facebooku.

- Zaraz po wojnie był przez kilka miesięcy był strażakiem zawodowym w Nowym Sączu. Później wstąpił do OSP w Biegonicach. W 1948 w Krakowie, jako pierwszy w OSP, ukończył kurs dla mechaników motopomp co w tamtych czasach było ogromnym osiągnięciem i wyróżnieniem – podkreślają strażacy. 

Wielka strata dla Piwnicznej-Zdroju. Nie żyje Antoni Leśniak, kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP

Przypominają przy okazji, że zmarły odznaczony był:
- Odznaką honorową "Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej",
- Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa",
- Srebrnym i Złotym "Jabłkiem Sądeckim".

Pogrzeb Jana Wójcika odbędzie się 12 lutego, czyli już w nadchodzący poniedziałek o godz. 15. w kaplicy przy cmentarzu parafialnym w Biegonicach. Pół godziny wcześniej w w intencji zmarłego odprawiony zostanie różaniec.

 ([email protected] Fot.: Facebook OSP Nowy Sącz – Biegonice - fotografia pochodzi z 2014 roku z uroczystości 125 lecia OSP na Rynku w Nowym Sączu, gdzie druh Jan został odznaczony medalem) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu