Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
10/07/2021 - 18:25

Zmarł Jan Michalik. Był człowiekiem niezwykle oddanym Cieniawie

Zmarł wielki społecznik z Cieniawy Jan Michalik. Dał się poznać jako człowiek niezwykle oddany lokalnej społeczności. Jako szewc był niezwykle poważany przez mieszkańców. Odszedł w wieku 91 lat.

Smutne wieści napłynęły do nas z Cieniawy. W wieku 91 lat zmarł śp. Jan Michalik. Był wielkim społecznikiem i budowniczym wsi oraz człowiekiem niezwykle pobożnym. Razem z żoną Marią, świętował w tym roku 65. rocznicę ślubu. Byli najstarszym małżeństwem w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.

Śp. Jan Michalik był z zawodu szewcem. Jego praca była przez mieszkańców niezwykle poważana. Chociaż należy pamiętać, że jest to już profesja odchodząca w zapomnienie, to zawsze chętnie służył pomocą. Naprawiał również buty strażakom.

Jego dwóch synów sprawuje posługę kapłańską. Ks. Stanislaw posługuje jako proboszcz w parafii Helena w Nowym Sączu, a ks. Tadeusz jest proboszczem w parafii Tarnowiec. Msza św. pogrzebowa śp. Jana Michalika odbędzie się w sobotę 10 lipca o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Cieniawie. ([email protected]fot.: ŁP)Dziękujemy za przesłanie błędu