Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
18/03/2018 - 21:25

Zima wróciła. Pługi nie nadążają odśnieżać ulic w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Na Sądecczyznę i do innych części regionu wróciła zima. Cały dzień sypie śnieg. Na drogach panują bardzo trudne warunki do jazdy. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

W Nowym Sączu opady nasiliły się późnym popołudniem. Śnieżnej zawierusze towarzyszył silny wiatr.

W Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu dosłownie „grzały” się wtedy telefony. Mieszkańcy alarmowali miejskie służby o zasypanych ulicach.

- Takich sygnałów mieliśmy bardzo dużo – mówi Joanna Legutko, dyżurny operacyjny w miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. – Po godzinie 17.00, kiedy zaczęło bardzo intensywnie sypać, nie nadążaliśmy z odbieraniem telefonów. Dzwonili mieszkańcy z różnych części miasta i prosili o odśnieżenie zasypanych ulic i chodników, a takich było bardzo dużo.

Najwięcej sygnałów dyżurni miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego odebrali od osób mieszkających przy ul. Tarnowskiej i kierowców, którzy tamtędy jechali. Kiedy zaczęło intensywnie sypać, problemy z wyjazdem na Górę Zabełecką miały samochody ciężarowe.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Na ulicach Nowego Sącza pracują służby zimowego utrzymania. Jeżdżą pługi, które zgarniają z dróg mokry, ciężki śnieg. Opady są jednak tak intensywne, że jest to, jak na razie, walka „ z wiatrakami”.  Odśnieżone ulice błyskawicznie zasypuje biały puch.

IM., Fot. IM.

Na Sądecczyznę wróciła zima
I znowu biało


Dziękujemy za przesłanie błędu