Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
28/12/2017 - 10:25

Żeby zarobić na pomnik dla Piłsudskiego, wydali sądecki kalendarz historyczny,

Sądeczanie się mobilizują i zbierają pieniądze na pomnik Józefa Piłsudskiego. Jednym ze sposobów na zgromadzenie funduszy jest sprzedaż kalendarza historycznego wydanego wspólnie przez Klub Gazety Polskiej w Nowym Sączu oraz sądecki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Jest już projekt, miasto dało działkę i w miejsce zburzonego pomnika czerwonoarmistów przy Alejach Wolności można stawiać monument Piłsudskiego. Na razie nie ma jednak za co. Na Marszałka i jego ukochaną Kasztankę trzeba zebrać pieniądze. Sądeczanie się mobilizują i już ruszyli ze zbiórką.

Czytaj też Nowak zagonił radnych do głosowania nad pomnikiem Piłsudskiego w Nowym Sączu. Postawią go czy nie?

Ciekawy pomysł na zgromadzenie funduszy ma Klub Gazety Polskiej w Nowym Sączu oraz sądecki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Wspólnie wydali  kalendarz patriotyczno-historyczny na 2018 rok, zatytułowany "Dziedzictwo".

- Publikacja prezentuje wybrane, najważniejsze postacie Sądecczyzny, które swoją niezłomną postawą przyczyniły się do walki o wolną i niepodległą Polskę - tłumaczy Tomasz Baliczek  z Klubu Gazety Polskiej. - Na kartach kalendarza znajdziemy biogramy, miedzy innymi Józefa Piłsudskiego, ks. Gurgacza,  Bronisława Pierackiego, Romana Stramki, Stefana Kuliga, Stanisława Piszczka i Józefa Stojka.

Wydawnictwo zawiera także kalendarium wyselekcjonowanych dat, istotnych dla historii Sądecczyzny oraz dziejów Polski.

- Kalendarz kosztuje 15 złotych. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany jako cegiełka na budowę pomnika Marszałka. Kto chciałby go kupić może zadzwonić po numer telefonu 606-454-948.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu