Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
27/10/2013 - 20:00

Zderzenie trzech samochodów w Gnojniku. Są zabici i ranni. „Krajówka” zablokowana

W miejscowości Gnojnik koło Brzeska, na drodze krajowej nr 75 doszło dzisiaj (27 października) do tragicznego wypadku. Zderzyły się tam samochód osobowy i dwa busy. Dwie osoby nie żyją a dziewięć jest rannych. „Krajówka” jeszcze przez kilka godzin będzie zablokowana. Ruch pojazdów kierowany jest przez policję na trasy objazdowe.
Do wypadku doszło około godz. 17.20 na bardzo ruchliwej trasie między Nowym Sączem a Brzeskiem. „Krajówka” jest w tym miejscu całkowicie zablokowana. Na miejscu tragedii pracują służby ratownicze.
- W zderzeniu brały udział samochód osobowy – volkswagen golf, bus – mercedes sprinter i volkswagen transporter – powiedziała naszemu portalowi mł. asp. Ewelina Buda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. – W wyniku wypadku dwie osoby poniosły śmierć (kobiety) a dziewięć zostało rannych. Większość poszkodowanych podróżowała mercedesem sprinterem. W tym aucie jechały osoby wracające z wycieczki z Krynicy-Zdroju do Częstochowy.
Ranni zostali przewiezieni do okolicznych szpitali. Jedną poszkodowaną osobę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do krakowskiej kliniki.
- Droga krajowa będzie jeszcze przez kilka godzin zablokowana – dodaje rzeczniczka KPP w Brzesku. – Zostały wyznaczone trasy objazdowe. Kierowcy jadący „krajówką” w kierunku Nowego Sącza powinni kierować się na Wojnicz, Zakliczyn i Jurków, natomiast ci podróżujący nią w kierunku Krakowa powinni jechać na Tymową.
Na miejscu tragedii pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

(MIGA)
Fot. (MIGA)Dziękujemy za przesłanie błędu