Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
04/08/2020 - 16:55

Zbudują wiszącą kładkę pod mostem św. Kingi! Co to będzie?

Mamy doskonałe wiadomości dla miłośników aktywnego wypoczynku na rowerach. Znacie trasę prowadzącą z kąpieliska na stawach do Starego Sącza? Już niedługo przejazd koło mostu św. Kingi będzie znacznie bezpieczniejszy, bo poprowadzony kładką podwieszoną pod mostem! Prace ruszają już w najbliższych dniach.

Zbudują wiszącą kładkę pod mostem św. Kingi! Co to będzie?

Zobacz też: Stary Sącz: dla tej szkoły wybudują parking na prawie 50 aut!

- Teraz żeby dojechać z kąpieliska na stawach do Starego Sącza trzeba przejechać przez przejście na moście świętej Kingi. A tu jest zawsze bardzo duży ruch samochodów i nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zarząd Dróg Wojewódzkich  chce to zmienić i będzie budował alternatywny przejazd pod mostem podobnie jak to funkcjonuje przy moście nad Popradem koło „Szałasu”. Tyle, że w tym wypadku z racji uwarunkowań terenowych konieczna jest kładka, która będzie podwieszona pod mostem – informuje z satysfakcją burmistrz Jacek Lelek, bo starosądecki samorząd już dawno apelował do ZDW, by wprowadzić podobne rozwiązanie.

– Prace powinny ruszyć najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada samorządowiec ciesząc się, bo z tego nowego połączenia będą mogły korzystać też dzieciaki, która nad stawy chodzą ze Starego Sącza na piechotę.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI