Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
08/05/2021 - 08:05

Zbudują u nas całkiem nowy most. Gdzie postawią taką piękną łukową przeprawę?

Najpierw budowa turbinowego ronda w centrum miasta, a potem zabierają się za stawianie nowego mostu. W Limanowej inwestycje sypią się jak z rękawa. Już wiadomo, kiedy ruszy stawianie przeprawy.

Gdzie stanie ta ładna łukowa konstrukcja? Nowy most zostanie wybudowany w ciągu ulicy Lipowej. Ma mieć ponad 53 metry długości i 12 metrów szerokości.  Są już środki na inwestycje – mówi burmistrz  Limanowej Władysław Bieda. To 85 procent kosztów inwestycji. Samorząd musi dołożyć  nieco ponad 1,2 mln złotych.

Czytaj też Nigdy nam jej nie wybudują? Znów czarne chmury zbierają się nad „sądeczanką”  

Dla mieszkańców miasta to bardzo dobra wiadomość, bo budowa nowej przeprawy  pozwoli na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego, które będzie budowane  w ramach  rozpoczętej już przebudowy skrzyżowania  u zbiegu ulic Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kopernika i Kolejowej. 

 

- Wprowadzenie ruchu na moście w obu kierunkach, znacznie ułatwi komunikację na terenie miasta i odciąży ulicę Piłsudskiego – dodaje Bieda.

Czytaj też Inwestycyjny boom w powiecie nowosądeckim. Lista szczęśliwców z nowymi drogami 

Przeprawa ma być gotowa w październiku 2023. Budowlańcy mają się uwinąć w cztery miesiące.  Najpierw trzeba skończyć remont skrzyżowania i budowę  turbinowego ronda. – tłumaczy burmistrz Limanowej. - Chodzi o to, żeby uniknąć zakorkowania miasta. Stałoby się tak przy jednoczesnej realizacji dwóch tak dużych inwestycji. (jagienka.micjalik@sadeczanin.info) wizualizacja UM limanowaDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog