Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
10/04/2021 - 13:05

Zbudują kolejne rowerowe kilometry i udogodnienia w Starym Sączu

Stary Sącz zapowiada dalszą rozbudowę swojej infrastruktury rowerowej. Samorząd przeznaczy na to część środków z tarczy dla gmin górskich. Co i gdzie dokładnie powstanie w ten sposób?

Zbudują kolejne rowerowe kilometry i udogodnienia w Starym Sączu

Rozbudowa sieci rowerowej na Sądecczyźnie cieszy nie tylko turystów, ale przede wszystkim miejscowych, którzy bardzo licznie – szczególnie w czasie epidemii COVID-19 korzystają z każdej możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Z tras korzystają całe rodziny, nie tylko na rowerach, ale również na rolkach, hulajnogach czy z kijkami w rękach. Inna sprawa, że coraz więcej Sądeczan wybiera rower jako środek transportu na co dzień: w drodze do pracy, czy do szkoły.

Zobacz też: Wola Krogulecka: wybudują ekologiczny, zielony parking na półkach

Dlatego każda informacja o budowie kolejnych odcinków tras, kolejnych udogodnień przy trasach już funkcjonujących budzi zawsze wielki entuzjazm. Ostatnio donosiliśmy, że Podegrodzie ze środków pozyskanych z tarczy antykryzysowej dla gmin górskich chce wybudować odcinek, który połączy – przez podegrodzki samorząd – Śwniarsko z mostem św. Kingi. Szczegóły w publikacji Podegrodzie z „górskiej” tarczy wybuduje nowe trasy rowerowe

Zbudują kolejne rowerowe kilometry i udogodnienia w Starym Sączu

Dziś z kolei dobre wieści napływają ze Starego Sącza. Samorząd, który otrzymał ze wspomnianej tarczy aż 8 milionów obok budowy skate parku przy ul. Podegrodzkiej, kładki nad ul. Jana Pawła II i ekologicznego parkingu na Woli Kroguleckiej chce część środków przeznaczyć na budowę ścieżki rowerowej na Osiedlu Lipie wraz z parkingiem dla turystów, utworzenie kolejnego Punktu Obsługi Rowerzysty w Gołkowicach przy trasie Velo Dunajec i rozbudowę przystani rowerowej w Barcicach przy trasie Euro Velo 11.

A my przypomnijmy, że w Cyganowicach już funkcjonuje miejsce wypoczynku dla rowerzystów, gdzie można nie tylko usiąść, coś zjeść, ale również zrobić grilla. Oczywiście są też funkcjonalne stojaki na rowery.

Co bardzo ważne i wygodne dla opiekunów małych rowerzystów gmina już dopina wszystkie formalności związane z budową Miasteczka Rowerowego, które powstanie również w bezpośrednim sąsiedztwie trasy rowerowej EuroVelo 11, tuż przy Przystani Rowerowej w Barcicach. Zaraz obok jest już plac zabaw, wiata i scena. Tym samym rodziny i grupy zorganizowane dostaną do dyspozycji prawdziwe centrum wypoczynku na świeżym powietrzu.(e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020