Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
16/12/2018 - 09:35

Zawsze można na nich liczyć. Dostali za to od starosty Złote i Srebrne Jabłka

Podczas spotkania w Bilsku podsumowano działalność służb, inspekcji i straży działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego w 2018 roku. Odbyło się to w ramach posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Gości przywitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który podziękował za pracę wszystkim zebranym. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie zarządu: Edward Ciągło i Marian Dobosz oraz przewodniczący rady powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

- Wasza praca jest trudna i wymagająca poświęceń – mówił starosta Marek Kwiatkowski zwracając się do przedstawicieli służb. – Zawsze można liczyć na waszą pomoc i właśnie za to, w imieniu mieszkańców Ziemi Sądeckiej, bardzo dziękuję. Na szczęście ten rok był spokojny i ominęły nas kataklizmy. Mam nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie wzorowa.

Po krótkim meldunku jaki złożyli szefowie służb (m.in. policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, WOPR) nadszedł czas na wręczenie medali i odznaczeń.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Złote Jabłko otrzymał Stanisław Michalik – Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna Zdrój.

Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Andrzej Pasek - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Jacek Kulig - Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Muszynie, kpt. Józef Orzeł - kierownik Działu Ochrony Zakładu Karnego w Nowym Sączu i Grzegorz Danek – prezes Instytutu Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych w Podegrodziu.

Spotkanie prowadził Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

Medale i odznaczenia dla służb powiatu nowosądeckiego
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)