Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
24/03/2020 - 13:35

Zawieszają opłaty za parkowanie w Piwnicznej-Zdroju

Piwniczna-Zdrój to kolejny po Starym Sączu samorząd, którego władze podjęły decyzję o zniesieniu opłat za parkowanie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem.

Zawieszają opłaty za parkowanie w Piwnicznej-Zdroju

Zobacz też: W mrozie stoją godzinami na granicy. Piwniczna-Zdrój ruszyła na pomoc kierowcom

Choć mieszkańcy Sądecczyzny, którzy z powodu ograniczenia kursów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego muszą obecnie dojeżdżać do pracy własnymi autami i siłą rzeczy płacić za parkowanie w Nowym Sączu, apelowali do władz miasta o zniesienie opłat, prezydent Ludomir Handzel nie zarekomendował uchwały w tej sprawie. Równocześnie władze Starego Sącza całkowicie zniosły wszystkie podobne opłaty na swoim terenie i to nie tylko ze względu na troskę o i tak już uszczuplane przez epidemię koronawirusa portfele mieszkańców, ale przede wszystkim dlatego, że obecnie transport indywidualny jest najbezpieczniejszą formą przemieszczania się. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji Solidarność po nowosądecku: pandemia pandemią - opłaty parkingowe muszą być

Kolejnym samorządem, który podziela w pełni stanowisko władz Starego Sącza jest Piwniczna-Zdrój. – Zadecydowaliśmy, że pobieranie opłat parkingowych na naszym terenie zawiesimy już od najbliższego poniedziałku, czyli od 30 marca – informuje dziś w rozmowie z portalem Sądeczanin.info burmistrz Dariusz Chorużyk.- Samochodów i tak jest bardzo mało, dlatego dużo na tym budżet gminy nie straci a dla naszych mieszkańców i mieszkańców Sądecczyzny liczy się teraz każda złotówka. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu