Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
06/12/2021 - 11:45

Zasypie nas śniegiem na Sądecczyźnie. Pojawiły się już ostrzeżenia dla regionu

Ten tydzień na Sądecczyźnie zapowiada się w iście zimowym klimacie. Nie dość, że posypie śniegiem, to jeszcze w połowie tygodnia przyjdą do nas srogie mrozy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenia dla naszego regionu.

Poniedziałkowy poranek mógł być zaskoczeniem dla niektórych osób. Chociaż w ubiegłą niedzielę też prószyło śniegiem, w Nowym Sączu nie zrobiło się biało przez dodatnie temperatury. 6 grudnia za to dostarczy nam dużo śniegu. Przez cały dzień możemy spodziewać się słabych opadów śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura nie przekroczy 2 stopni Celsjusza.

W nocy z poniedziałku na wtorek słupki termometrów spadną natomiast poniżej zera. W Nowym Sączu możemy spodziewać się -4 stopni Celsjusza. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek śnieg może padać przez cały dzień. Temperatura będzie utrzymywać się na lekkim minusie, za to w nocy ściśnie nas silniejszy mróz. Termometry mogą wtedy pokazać -7 stopni Celsjusza.

Środa będzie pogodna, z zachmurzeniem umiarkowanym. Błękitne niebo będzie oznaką ujemnych temperatur. W Nowym Sączu możemy spodziewać się 4 stopni na minusie w ciągu dnia. Według synoptyków, w rejonach górskich na rzekach i jeziorach pojawi się już warstwa lodu.

Noc ze środy na czwartek będzie bezchmurna, słupki termometrów spadną około ośmiu kresek poniżej zera. Przez minusowe temperatury śnieg może utrzymać się w naszym regionie, natomiast końcówka tygodnia przyniesie nam kolejne opady.

Zobacz również: Auto przewróciło się na bok na śliskiej drodze. Dwie osoby poszkodowane

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego, które obowiązują od czwartkowego poranka, do piątku, 10 grudnia. Ostrzeżenia dotyczą intensywnych opadów śniegu i opadów marznących. Marznący deszcz lub mżawka utworzą na chodnikach i drogach gołoledź. W ciągu 12 godzin może pojawić się od 10 do 15 centymetrów pokrywy śnieżnej.

Weekend ma przynieść zachmurzenie oraz śnieg i deszcz ze śniegiem. Uważać trzeba będzie szczególnie przy okazji opadów marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Gdzieniegdzie mogą utworzyć się mgły, osadzające szadź. ([email protected], fot. SS)

Śnieg odmienił krajobraz Sądecczyzny w ciągu jednej nocy
To dopiero początek grudnia, a w naszym regionie już mamy zimę na całego. Z nieba nieustannie sypie biały puch, tworząc niepowtarzalny klimat. Mniej zachwyceni mogą być kierowcy, dla których śliskie i zasypane śniegiem drogi nie oznaczają nic przyjemnego. Jak na razie sytuacja na bardziej ruchliwych drogach w okolicach miasta nie jest zła. Zobaczcie zdjęcia z poniedziałkowego poranka z obwodnicy Podegrodzia, Starego Sącza i z ulicy Węgierskiej. (Fot. SS)
Dziękujemy za przesłanie błędu