Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
26/09/2020 - 07:20

Zarabiali na prostytucji. Policjanci rozbili grupę przestępczą

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali szefa oraz członków zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała korzyści z nierządu. W trakcie prowadzonych czynności, śledczy przeszukali kilkanaście mieszkań na terenie Śląska i Małopolski (niewykluczone, że również na terenie Nowego Sącza). W tych miejscach dochodziło do "spotkań".

Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zarabiała na prostytucji. Jak się okazało, siecią „domówek” kierował 33-letni mieszkaniec Krakowa Tomasz K. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli substancje odurzające i psychotropowe, znaczne ilości gotówki oraz adresy mieszkań, które były wykorzystywane do prostytucji.

Mundurowi zatrzymali także pięć innych osób – cztery kobiety i jednego mężczyznę - które były członkami grupy przestępczej. Wszyscy są mieszkańcami Małopolski i mają od 24 do 42 lat.  

Zobacz też Antyterrorystyczna obława w Nowym Sączu. CBŚ zgarnia podejrzanych o świcie

Policjanci przeszukali kilkanaście mieszkań na terenie Małopolski (niewykluczone, że również na terenie Nowego Sącza) oraz Śląska, które były wykorzystywane do prostytucji. Funkcjonariusze znaleźli w nich liczne dowody.

Z ustaleń policyjnych wynika, że Tomasz K. oraz jego współpracownicy organizowali lokale mieszkalne, w których dochodziło do „spotkań”, natomiast kobiety świadczące usługi seksualne oddawały grupie część zarobionych pieniędzy za tzw. ochronę. Kobiety znajdowały klientów przez ogłoszenia na jednym ze znanych serwisów z anonsami erotycznymi. Grupa działała od listopada 2018 roku. Tomasz K. zarabiał w ten sposób ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Zobacz też Domy publiczne w Nowym Sączu i Gorlicach zarabiały miliony. Aż do akcji CBŚ

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzut nakłaniania i ułatwiania nierządu oraz czerpania z tego korzyści majątkowych. Ponadto Tomasz K. usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a jego współpracownicy zarzut brania udziału w tej grupie. 33-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia, z kolei pozostałym zatrzymanym do 5 lat.

- Śledztwo jest cały czas w toku. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 23 września br. Sąd Okręgowy zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec szefa grupy oraz dwóch zatrzymanych kobiet. Wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny – informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. ([email protected] fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)