Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
21/01/2020 - 21:10

Zanim ruszy budowa sądeckiego ratusza sprawy formalne muszą być na medal

Na ostatniej sesji w minionym roku Rada Miasta Nowego Sącza uchwaliła zmianę statusu gruntu, na którym ma być realizowana miejska inwestycja, czyli między innymi budowa nowego ratusza przy ul. Kilińskiego.

Chodzi o teren o powierzchni 12,45 ha. Uchwalenie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego było konieczne, aby to zadanie można było zrealizować. Plan, który do tej pory obowiązywał na to nie pozwalał.

Podczas ostatniej w starym roku sesji Rady Miasta radni zgodzili się, aby grunt należący do miasta przy ul. Kilińskiego zmienił swój status na budowlany. Do tej pory ten teren był przeznaczony pod rekreację.

W porządku obrad pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta znajduje się punkt dotyczący różnorodnych zmian już w tegorocznym budżecie. Jest tam także zarezerwowana kwota 70 tysięcy złotych na realizację zadania związanego z częściową zmianą Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta dla terenów położonych przy ul. Kilińskiego. Jeśli radni przyjmą zmiany proponowane do tegorocznego budżetu, to taka kwota zostanie wydatkowana.

Przypomnijmy, że kwestie związane z uporaniem się z niezbędnymi formalnościami muszą być zakończone jak najszybciej,

Inwestycja, według zapowiedzi władz miasta powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że budową nowego Urzędu Miasta i przebudową stadionu Sandecji ma zająć się spółka celowa, która zostanie powołana do życia w tym roku. Szacuje się, że inwestycje te pochłoną 80 mln złotych.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)