Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
09/06/2019 - 16:45

Zamontowali znak stop i lustro. Czy na sądeckim skrzyżowaniu jest bezpieczniej?

Minął już rok od momentu, kiedy pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg zamontowali znak stop i lustro na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Mickiewicza. Czy od tej pory na tym skrzyżowaniu jest bezpieczniej?

Jeszcze do niedawna skrzyżowanie ulicy Jagiellońskiej z Mickiewicza było jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Nowym Sączu. Co kilka tygodni dochodziło tam do wypadków i stłuczek. Wszystko przez kierowców, którzy wyjeżdżając z ul. Mickiewicza w Jagiellońską nie ustępowali pierwszeństwa i doprowadzali do zderzenia.

Zobacz też Znów wypadek na tym skrzyżowaniu... Dwie osoby w karetce

W ubiegłym roku, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg zamontowali w tym miejscu znak stop i lustro drogowe o zwiększonym kącie obserwacji. Czy od tej pory na skrzyżowaniu jest bezpieczniej i jest mniej wypadków? Zwróciliśmy się z tym pytaniem do sądeckich policjantów.

- Porównaliśmy okresy 9 miesięcy przed zamontowaniem lustra drogowego oraz 9 miesięcy po jego zamontowaniu (do dnia 31 maja 2019 roku) – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też Jeśli doszło do kolizji, na pewno stało się to przy...

- Z przeprowadzonej analizy wynika, że w okresie przed zmianą oznakowania doszło w tym miejscu do 5 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych, natomiast po zamontowaniu oznakowania doszło tam do 7 kolizji drogowych. Nie odnotowano wówczas żadnego wypadku – dodaje.

RG [email protected], Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)