Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
21/06/2022 - 13:15

Zamknęli największy parking w Rytrze. Jest jakiś plan awaryjny?

Największy i bezpłatny parking w Rytrze jest zamknięty na głucho a przecież już w najbliższy piątek zaczynają się wakacje i ta turystyczna gmina znów zaroi się od gości…

Zamknęli największy parking w Rytrze. Jest jakiś plan awaryjny?

O tym, że ruszył już długo wyczekiwany remont dworca PKP w Rytrze pisaliśmy już kilka tygodni temu w publikacji. Teraz jednak okazuje się, że utrudnienia związane z inwestycją odczują nie tylko pasażerowie pociągów, którzy tu wsiadają czy wysiadają, ale również kierowcy osobówek. Co ma dworzec kolejowy do samochodów? Zaraz obok dworca jest największy parking w Rytrze, który pomieścić może nawet i 50 aut.

Na co dzień korzystają z niego mieszkańcy gminy Rytro, którzy zostawiają tu auta, by przesiąść się do pociągu w drodze do pracy w Nowym Sączu, czy w innych okolicznych miejscowościach. Ale jednocześnie to właśnie tutaj parkują turyści, którzy chcą iść na ryterski zamek, Cyrlę, czy na któryś z górskich szlaków. Dziś, a za kilka dni wakacje, parking jest jednak ogrodzony i wyłączony z użytku.

Zobacz też: Radni Rytra jednomyślni: Jan Kotarba w pełni zasłużył na absolutorium

Co z tym fantem chce zrobić samorząd? Wójt Jan Kotarba może zrobić tylko jedno. – Zapraszam na darmowy parking koło Urzędu Gminy, bo to jedyny parking, który należy do gminy – zastrzega.

Pozostałe miejsca parkingowe – na przykład na stacji paliw czy pod Villą Poprad, to już parkingi prywatne, których jurysdykcja wójta nie obejmuje. A my przypomnijmy, że kolejny parking jest w Suchej Strudze pod zamkiem. Jednak tu pobierane są opłaty.

Pytamy zatem Kotarbę, czy nie ma szans, by dogadać się z koleją, by parking koło dworca był otwarty chociaż w weekendy. Tu gospodarz gminy z miejsca mówi: nie. Bo ten parking, to teraz plac budowy i nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności, by do zakończenia remontu dworca wpuścić tu kogokolwiek postronnego. ([email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu