Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
09/07/2018 - 17:40

Zamknęli jedyny „spożywczak” ale za to będzie miejsce na mega wypoczynek

Na jednej z ostatnich sesji w Starym Sączu: sołtys Łazów Biegonickich mówiąc o braku chodników przy biegnącej przez wieś ruchliwej drodze powiatowej wspomniał, że w Łazach to nawet właściciele jedynego sklepu spożywczego zwinęli interes. Czy nowa gminna inwestycja zmniejszy gorycz miejscowych?

Gmina właśnie przekazała wykonawcy plac pod budowę kompleksu rekreacyjno-turystycznego w Łazach Biegonickich. Za ok. 700 tysięcy powstanie tu wyjątkowe miejsce do wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Jak to wygląda w szczegółach?

To jedna z większych tego typu inwestycji na terenie gminy Stary Sącz w ostatnim czasie. – Będzie tu miedzy innymi boisko do siatkówki, siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci, wszystko połączone alejkami. Idealne miejsce do wypoczynku w samym sercu Łazów Biegonickich– zapowiada z satysfakcją burmistrz Jacek Lelek.

Zobacz też: Czy matka posła Dudy załatwi chodnik w Łazach Biegonickich?

Wykonawcą jest firma Komplex-Bud Józef Wójcik z miejscowości Czerniec w gminie Łącko, której oferta opiewała na ok. 683 tys. zł. – I choć wyszło drożej niż zakładaliśmy, to i tak zadecydowaliśmy o realizacj tego przedsięwzięcia – zaznacza burmistrz.

Zobacz też: Tu po zamknięciu mostu heleńskiego tragedia wisi w powietrzu!

Na marginesie można dodać, że druga z firm, które stanęły do przetargu oszacowała wybudowanie kompleksu na aż 1 mln 68 tys. zł.

Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca października tego roku. Warto dodać, że dofinansowanie jakie Gmina Stary Sącza pozyskała na kompleks w Łazach Biegonickich  to aż 190 tys. zł. Pi

Warto też dodać, że na rozstrzygnięcie czekają już w kolejce kolejne przetargi na siłownie zewnętrzne – w Gaboniu, gdzie dodatkowo ma też zostać rozbudowany plac zabaw, w Gołkowicach Górnych i przebudowę placu zabaw przy Świetlicy Wiejskiej w Popowicach i doposażenie placu dla dzieci przy Szkole Podstawowej w Barcicach Dolnych.

Es [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"