Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
07/08/2020 - 17:10

Zamkną kolejny most na Sądecczyźnie, będą kolejne objazdy. Gdzie?

To dobra i zła wiadomość dla mieszkańców gminy Chełmiec – Powiatowy Zarząd Dróg zabrał się za remont mostu na potoku Ubiadek. Tyle, że z tej samej przyczyny może być problem z organizacją linii autobusowej z Woli Kurowskiej, a kierowcy muszą już dziś liczyć się z objazdami.

Zamkną kolejny most na Sądecczyźnie. Będą kolejne objazdy. Gdzie?

O tym, jaka jest korelacja między budową mostku na potoku Ubiadek w miejscowości Wielogłowy a autobusami, które mają od września obsługiwać mieszkańców gminy Chełmiec na linii Wola Kurowska – Klimkówka – Ubiad – Wielogłowy – Wielopole pisaliśmy wczoraj w publikacji Chełmiec: co z autobusami dla Woli Kurowskiej? Przewoźnik ma pod górkę

Z racji zamknięcia mostu firma Marpol, która ma puścić autobusy na trasę od 1 września będzie musiała zorganizować tu komunikację wiązaną – jednym busem podwozić pasażerów pod most, potem pasażerowie będą musieli przejść przez kładkę dla pieszych na czas trwania inwestycji a następnie wsiąść do kolejnego busa by kontynuować podróż. To wyjątkowo skomplikowana sytuacja, ale nawet sołtys Woli Kurowskiej Wiesława Szczecina orientuje się w topografii terenu wokół mostu, by przyznać rację dyrektorowi PZD – nie ma tu miejsca na utworzenie tzw. przejazdu technicznego.

Zobacz też: Pieniędzy rządowych na most na Kamienicy nie będzie? Nie w 2020 roku

Dziś znamy więcej szczegółów inwestycji. Jak informuje PZD stara przeprawa będzie zamknięta już od 10 sierpnia, czyli od najbliższego poniedziałku. Podczas prac zostanie też rozebrany dotychczasowy most, a dojazdy na drodze powiatowej Wielogłowy - Ubiad będą przebudowane i rozbudowane. Objazd został wyznaczony drogą krajową nr 75 i drogą powiatową nr 1567 K Nowy Sącz - Wojnarowa - Wilczyska oraz drogami gminnymi - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zgodnie z planem prace mają potrwać aż do 18 grudnia. W przetargu na wykonanie zadania stanęło aż 11 firm. Najtańsza oferta opiewała na ok. 1, 89 mln zł, najdroższa aż na... 4,6 mln zł.! Ostatecznie powiat wybrał tę złożoną przez Zakład Budowy Mostów z Klęczan, czyli najkorzystniejszą. Wykonawca daje na całość prac 84 miesiące gwarancji.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu