Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
23/05/2020 - 10:50

Zamieszanie przez wirusa. Gdzie można przekroczyć granice na Słowację

Ponieważ znikają kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, niektórzy już się w tym wszystkim pogubili. Tak jest między innymi z przekraczaniem granicy na pobliską Słowację, gdzie kontrola została przedłużona do 12 czerwca.

Jak może się skończyć wędrówka po górach?  Tak jak wyprawa czteroosobowej rodziny z okolic Łodzi. Przez nieuwagę zeszli szlakiem turystycznym na Słowację i natrafili na funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy. Wszyscy musieli odbyć czternastodniową kwarantannę.

Czyta też Dwóch nastolatków z Nawojowej trafiło do więzienia w raju na Filipinach[ZDJĘCIA] 

Teraz, kolejni turyści, zostali zatrzymani w okolicach Szczawnicy. Pogranicznicy przypominają, że nadal w związku z epidemią koronawirusa obowiązują zakazy i kontrole.   

- Przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim Barwinek - Vysny Komarnik – mówi Justyna Drożdż z biura prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Czytaj też Jechali na tamten świat autobusem z Męciny do Nowego Sącza? 

Nieuwaga albo niedostosowanie się do obowiązujących nakazów może się skończyć nie tylko kwarantanną, ale także koniecznością zapłacenia grzywny.  

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. MKDziękujemy za przesłanie błędu