Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
10/12/2019 - 19:40

Zamiast jezdni błotniska ślizgawka, tak się buduje nowy most w Kurowie

Błoto z placu budowy nowego mostu na DK 75 w Kurowie powoduje, że przejazd tędy jest wyjątkowo niebezpieczny. Chwila nieuwagi i wypadek murowany. W ślad za interwencją Czytelników zaalarmowaliśmy inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Zamiast jezdni błotniska ślizgawka, tak się buduje nowy most w Kurowie

Mieszkańcy Sądecczyzny alarmują nas licznie, że w związku z budową mostu w Kurowie w okolicy zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Dlaczego? Od Dąbrowy w gminie Chełmiec do Tęgoborzy w gminie Łososina Dolna cała droga jest w błocie a błoto pochodzi wprost z budowy – maszyny budowlane wyjeżdżające z placu budowy wywożą go na kołach i gąsienicach. Jest przez to bardzo ślisko a dodatkowo kierowcy, którzy jeżdżą tędy najczęściej skarżą się, że ich samochody momentalnie są całe brudne i tylko czekać aż posypią się mandaty za brudne światła i brudne a tym samym nieczytelne tablice rejestracyjne.

Zobacz też: Droga wyjątkowo niebezpieczna, ale za chodnik w Mszalnicy musi wziąć się gmina

- Droga przez Kurów. Niektórym wolno budować w bałaganie. To bardzo niebezpieczne – komentuje autor załączonego do publikacji zdjęcia.

Ci sami kierowcy zaznaczają, że co pewien czas droga jest czyszczona z zalegającego na jezdni błota, ale efekt jest krótkotrwały a dodatkowo czyszczarki blokują ruch. – Uważam, że tak, jak to się dzieje w całym cywilizowanym świecie wykonawca powinien przy dwóch wyjazdach położyć kilka betonowych płyt a obok po myjcie ciśnieniowej i każdy kierowca, który wyjeżdżał by z placu budowy po prostu mógłby wypłukać podwozie i koła raz dwa. Koszt przy takiej inwestycji niewielki a efekt gwarantowany – komentuje kolejna osoba.

Wszystkie te uwagi skonfrontowaliśmy dziś bezpośrednio z inwestorem, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Rzeczniczka GDDKiA z Krakowa Iwona Mikrut już w trakcie naszej rozmowy z miejsca zapewniła, że jeszcze tego samego dnia skontaktuje się z osobą odpowiedzialną za plac budowy na miejscu i poprosiła o przesłanie wszystkich uwag – tych krytycznych i tych odnośnie rozwiązania problemu drogą emailową. Nie minęło kilka godzin i na naszą skrzynkę wpłynęła odpowiedź następującej treści. - Wykonawca otrzymał polecenie od GDDKiA, aby użył wszelkich możliwych sposobów w celu zachowania czystości na jezdni DK75 w obrębie budowy mostu.

Jaki będzie tego efekt? Sprawdzimy jeszcze w tym tygodniu a Was, kierowców też prosimy – dajcie znać czy jeździ się tędy rzeczywiście bezpieczniej i czy droga wygląda tak, jak wyglądać powinna i jezdnia jest czarna a nie zalana błotem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe