Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
04/09/2013 - 14:09

Zamiast „Bartusia” trawa. MDA robi porządki na sądeckim dworcu

Ciężki sprzęt, huk, tabuny kurzu i sterta gruzu – takiego widoku można spodziewać się już jutro (5 września) przed dworcem MDA w Nowym Sączu. Właściciel dawnego dworca PKS podjął decyzję o wyburzeniu pawilonu handlowego „Bartuś”, który według posiadanych planów, jest samowolą budowlaną.
Małopolskie Dworce Regionalne od chwili wykupienia dworca PKS w Nowym Sączu systematycznie dokonują zmian, które mają podnieść standard świadczonych przez nie usług i poprawić komfort podróżujących komunikacją autobusową pasażerów. Do tej pory wymieniona została stolarka okienna w dworcowym budynku, załatano dziury na placu, a obecnie wymieniane jest ogrodzenie. Wkrótce po godz. 22 żaden pojazd nie będzie mógł wjechać na plac dworcowy od ul. Długosza, bo dostępu do niego będzie strzec zamykana brama.
- Staramy się robić wszystko, by nasi klienci, zarówno przewoźnicy, jak i pasażerowie byli zadowoleni. Po wykupieniu dworca sprawdziliśmy plany i okazało się, że pawilonu handlowego, stojącego przed budynkiem dworca nie ma w planach. Jest to samowola budowlana, dlatego podjęliśmy decyzję o jego wyburzeniu – mówi Marcin Wnuk, dyrektor administracyjny MDA Sp z o.o. – Ogłosiliśmy przetarg na rozbiórkę, a z nią związane rozpoczną się już jutro. Do 14 września na działce, gdzie stoi „Bartuś” zostanie zasiana trawa, co zmieni otoczenie dworca – dodaje.
Wnuk przyznaje, że w planach spółka planuje od dłuższego czasu postawienie nowego budynku dworcowego. Przeanalizowany został plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego. Jednak ze zleceniem opracowania planów budynku i kwestiami związanymi z jego budową muszą się wstrzymać.
- Wiemy, że plan zagospodarowania przestrzennego będzie podlegał zmianom. Dlatego postanowiliśmy, że dopóki nie poznamy nowych wytycznych, inwestycja to musi poczekać – zaznacza dyrektor administracyjny.
Potrwać to może nawet i rok. Urząd Miasta Nowego Sącza ogłosił przetarg, na drodze którego wyłoniony zostanie wykonawca zmian planu zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia, w obrębie którego znajduje się dworzec przy Placu Dąbrowskiego w Nowym Sączu.
- Sama procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego może potrwać rok czasu – zaznacza Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza.

(ALF)
Fot. (KID)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu