Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
20/12/2021 - 15:50

Zainwestowali w sport. Gmina Grybów kupiła go za ponad milion złotych

Gmina Grybów kupiła ratrak do utrzymania Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Jego koszt to ponad milion złotych. Jak mówił wójt Jacek Migacz, było to konieczne, bo poprzedni sprzęt wciąż się psuł.

Zdjęcie ilustracyjne/ fot.: Prinoth

Kalendarzowa zima coraz bliżej. Przygotowania, związane z czekającymi nas podczas tej pory roku wyzwaniami, są w pełni.  Za przykład może posłużyć chociażby gmina Grybów. Podczas listopadowej sesji, wójt poinformował o rozstrzygnięciu ważnego przetargu.

Gmina kupiła ratrak do utrzymania Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Jego koszt to ponad milion złotych z 60-miesięczną gwarancją. Został już dostarczony na miejsce.

- Kwestia ratraka ciągnie się od 2019 roku. Szukaliśmy możliwości pozyskania środków zewnętrznych, ale w przypadku ośrodka tego typu nie jest to możliwe. Mieliśmy środki zabezpieczone w budżecie – mówił podczas sesji wójt Jacek Migacz.

- Ratrak jest fabrycznie nowy, bez żadnego przebiegu. To jest maszyna specjalistyczna i obsługiwać muszą ją osoby mające uprawnienia. Jest potrzebny, jeśli chcemy organizować wydarzenia sportowe. Stary ratrak musiał być co roku remontowany. Za każdym razem modliliśmy się, żeby przetrwał sezon i udało się utrzymać trasy – dodawał.

Wójt przekazał również, że jest już po uzgodnieniach, dzięki którym Ptaszkowa będzie cyklicznie organizować mistrzostwa polonijne w narciarstwie biegowym. ([email protected], fot.: Zdjęcie ilustracyjne/ fot.: Prinoth)Dziękujemy za przesłanie błędu