Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
03/10/2023 - 08:00

Zagrał z nimi ostatni raz. Następnego dnia zabrała go śmierć. Nie żyje znany lokalny muzyka

To nie do uwierzenia. Tak na wiadomość o śmierci Łukasza Szewczyka z limanowskiej Orkiestry Dętej "Echo Podhala" reagują jego przyjaciele i znajomi. Jeszcze w sobotę grał na koncercie. Następnego dnia już nie żył.

W sobotę zagrał z nimi ostatni raz

Wiadomość o śmierci  Łukasza Szewczyka ukazała się w mediach społecznościowych, na fanpage’u  Limanowskiego Domu Kultury, z którym związana jest Orkiestra Dęta "Echo Podhala". Jego przyjaciele zespołu nie mogą w to uwierzyć. Przecież jeszcze grał z nimi w tę sobotę. Następnego dnia już nie żył.

- Był nieodłączną częścią naszej orkiestry od 1993 roku. Przez te lata nie tylko przekazywał nam swoje umiejętności, ale także serce i pasję, które zawsze towarzyszyły granej przez niego muzyce –  wspominają Łukasza Szewczyka koledzy z orkiestry.

Czytaj też Betonowy mur wyrósł na ulicy Paderewskiego. To ma być koniec trwającego dwa lata koszmaru [ZDJĘCIA]

Miał do muzyki i pasję i serce

- Na przestrzeni lat znakomicie opanował różne instrumenty, rozpoczynając swoją przygodę od trąbki, przechodząc przez tenor…  w ostatnim czasie był gitarzystą basowym. Jego zaangażowanie w życie orkiestry nie znało granic.  Aktywnie uczestniczył w próbach, koncertach i wszelkich innych wydarzeniach, które łączyły naszą muzyczną rodzinę.

Jego pracowitość, sumienność i oddanie muzyce sprawiły, że stał się wzorem dla innych członków orkiestry. Był nie tylko utalentowanym muzykiem. Był także koleżeński i uczynny – czytamy we wspomnieniach.  Jego muzyka i spuścizna pozostaną z nami na zawsze, a jego duch będzie nadal towarzyszyć nam w każdym dźwięku, który będziemy tworzyć jako Orkiestra Dęta "Echo Podhala".

Czytaj też Dom, zarobki, bankowe konto, samochody… tak się powodzi burmistrzowi Biedzie w Limanowej  

Wyruszy w ostatnią drogę

W swoją ostatnią drogę Łukasz Szewczyk wyruszy w środę, 4 października.  Nabożeństwo żałobne  zostanie odprawione o godzinie czternastej w kościele parafialnym św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. ([email protected]) fot. LDKDziękujemy za przesłanie błędu