Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
25/06/2020 - 10:15

Zadbaj o bezpieczeństwo. Przed urlopem sprawdź za darmo stan techniczny pojazdu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób uda się na wymarzony wypoczynek. Przed podróżą warto jednak sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Sądeccy policjanci wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA w trosce o bezpieczeństwo kierowców po raz kolejny organizują akcję, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny. 27 czerwca każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu.

Organizowana od kilku lat akcja „Bezpieczny wyjazd na urlop” ma umożliwić kierowcom odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy przed wakacyjną, często długą podróżą. Już w sobotę (27 czerwca) w godzinach od 7 do 14 będzie można bezpłatnie sprawdzić samochód w Autoryzowanej Stacji Kontroli Pojazdów Firmy Moto Sowa w Wielopolu.

Diagności będą sprawdzać najważniejsze podzespoły samochodów, a więc układ hamulcowy, zbieżność kół i ustawienia świateł, a także stan zawieszenia, układ kierowniczy i stan ogumienia. Warto pamiętać jednak, że nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu, które zostaje wpisane do dowodu rejestracyjnego.

- W poprzednich latach zdarzały się przypadki, że w części sprawdzanych pojazdów stwierdzono pewne usterki, dlatego tak istotne jest by stan techniczny pojazdu kontrolować częściej niż raz do roku, tym bardziej, że wszystkie elementy, które zostają sprawdzane, mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróżnych – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

W minionych latach ta akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem kierowców. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już za kilka dni.

- Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie po raz kolejny przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze – dodaje policjantka.

RG [email protected] Fot. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)