Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
30/08/2018 - 18:35

Zaczynają nowy rok szkolny z awansami. W gronie nauczycieli mianowanych

Tuż przed pierwszym, szkolnym dzwonkiem 39 sądeckich nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych w Nowym Sączu otrzymało awans zawodowy. W nowym roku szkolnym wracają do pracy z tytułem nauczyciela mianowanego. Jest to jeden z najwyższych nauczycielskich stopni. Ostatnim w drodze awansu zawodowego jest już tylko nauczyciel dyplomowany.

Nauczyciele odebrali awans z rak wiceprezydenta Nowego Sącza Wojciecha Piecha podczas dorocznej narady podsumowującej kończący się rok szkolny 2017/2018 i omawiającej plany na rok, który za chwile się rozpocznie. Narada odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Nowym Sączu.

Wiceprezydent Piech pogratulował wszystkim awansowanym nauczycielom.

Zobacz także: Oni rządzą w szkołach i przedszkolach. Dyrektorskie powołania

- U progu nowego roku szkolnego pragnę Państwu przede wszystkim podziękować za Wasz trud i pracę wychowawczą - zwrócił się do nauczycieli wiceprezydent Piech. - Jesteśmy, jako władze samorządowe i jako społeczeństwo, jako mieszkańcy, świadomi Państwa wysiłku i zaangażowania. Chciałbym, abyście Państwo o tym wiedzieli. Wasza rola w społeczności lokalnej i w społeczeństwie w ogóle, jest nie do przecenienia. Tak naprawdę budujecie przyszłe podwaliny nie tylko naszego państwa, ale też podwaliny naszej małej ojczyzny, naszej społeczności lokalnej. 

Wojciech Piech zwrócił uwagę na to, że nauczyciele kształcą przyszłych uczestników społeczeństwa obywatelskiego. Przekazują wiedzę i pokazują młodym ludziom nowe horyzonty.

Zobacz także: Dyrektor Aleksander Rybski idzie na emeryturę i... wchodzi do polityki

Wiceprezydent życzył nowo mianowanym nauczycielom, aby "ich pracy towarzyszyło zaangażowanie, zapał, pogoda ducha i siła charakteru".

- Państwo na co dzień mierzą się z różnymi problemami - dodał. - Tych problemów przysparzają wam niekiedy wasi wychowankowie. Oni jednak tak naprawdę doceniają waszą rolę i zdają sobie sprawę z tego, że w takim stopniu, w jakim przygotujecie ich do dorosłego życia, w takim też oni się w tych nowych rolach, wyznaczonych im przez społeczeństwo, odnajdą. 

Na koniec Wojciech Piech życzył nauczycielom, aby kiedyś, spotykając po latach swoich uczniów, usłyszeli od nich słowo "dziękuję".

Doroczna narada nauczycielska była również okazją do podsumowania kończącego się właśnie roku szkolnego i przedstawienia zamierzeń oraz planów  na najbliższe miesiące.

Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu podsumował pracę sądeckich placówek oświatowych, przedstawił m.in. wyniki rekrutacji do przedszkoli i szkół, a także sprawozdania z wykorzystania środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Bardzo miłym akcentem dorocznej narady było wręczenie dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3, Andrzejowi Hasslingerowi, okolicznościowej nagrody z okazji 35 lat pracy.

Opr. IM, źródło i fot. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe