Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
09/06/2023 - 16:00

Zaczyna się kontrola Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza. Jakie jego edycje będą sprawdzane?

Jak już pisaliśmy Budżet Obywatelski miasta Nowego Sącza wzbudza wiele emocji z uwagi na wątpliwości co do samej jego formuły. Mieszkańcy, a także część sądeckich radnych są zdania, że sama idea BO już się przeżyła i wymaga gruntownego „zreformowania”. Według niektórych obecna jego formuła sprawia, że przy jego realizacji może dochodzić do wielu nieprawidłowości, wypaczając tę ideę. W przyszłym tygodniu, 12 czerwca rozpoczyna się kontrola Budżetu Obywatelskiego miasta Nowego Sącza.

W poniedziałek zbierze się zespół, który będzie kontrolował Budżet Obywatelski. Pracami tego zespołu, w którym zasiądą między innymi radni, wchodzący w skład Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowego Sącza będzie kierował radny Józef Hojnor, wiceprzewodniczący wspomnianej komisji.

- Zadaniem tego zespołu będzie kontrola Budżetu Obywatelskiego miasta Nowego Sącza 2020, 2021 i 2022 roku – powiedział „Sądeczaninowi” radny Hojnor. – Jeśli będą wnioski o sprawdzenie również wcześniejszych edycji BO to podkomisja nie będzie się ograniczała.

Podkomisja została powołana przez członków komisji rewizyjnej. Przypomnijmy, że w jej skład wchodzą radni: Leszek Gieniec (przewodniczący), Józef Hojnor (wiceprzewodniczący), Michał Kądziołka, Maciej Prostko oraz Maciej Rogóż.

Podkomisja ma trzydzieści dni na zakończenie kontroli.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu