Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/03/2024 - 11:20

Zaczął się remont ul. Jamnickiej. To, co wydawało się niemożliwe właśnie się dzieje [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu wiele lat czekali na ten moment. Wielu też wczoraj przecierało oczy ze zdumienia, gdy zobaczyło, że coś przy tej zniszczonej ulicy się dzieje. Rozpoczął się jej długo wyczekiwany remont. To pierwszy etap.

Ulica Jamnicka jest jedną z bardziej zniszczonych w mieście. To długa ulica, bo ma około dwóch kilometrów długości. W tej części miasta – na osiedlu Falkowa - mieszka obecnie naprawdę dużo nowosądeczan. W ostatnich latach w pobliżu ulicy Jamnickiej swoje domy wybudowało naprawdę dużo ludzi.

Ulica Jamnicka jest wąska. Co więcej – nie ma na niej chodników ani bezpiecznych poboczy.

W 2004 roku, a więc dwadzieścia lat temu, kiedy wiceprezydentem Nowego Sącza była wówczas Zofia Pieczkowska, na ul. Jamnickiej została wykonana tzw. nakładka asfaltowa.

- To nie tylko remont, lecz prawdziwa przebudowa, dzięki której – po zakończeniu prac – ulica będzie zupełnie inaczej wyglądała – mówi Artur Czernecki, sądecki radny i przewodniczący Zarządu osiedla Falkowa. – Wreszcie mieszkańcy ulicy Falkowa doczekali się jej kompleksowego remontu. Jest to wspaniała informacja i dar dla naszego osiedla, za co serdecznie dziękujemy prezydentowi Ludomirowi Handzlowi.

Przypomnijmy, że radny Czernecki regularnie wysyłał do prezydenta miasta interpelacje i przypomnienia w sprawie remontu tej ulicy.

- Dziękujemy, panie prezydencie, że dotrzymał pan słowa, którego wielokrotnie od poprzedników oczekiwaliśmy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich pracowników i osób zaangażowanych w ten projekt. Nie było to łatwe zadanie – dodaje przewodniczący osiedla Falkowa. - Rozumiemy, że remont może przynosić pewne utrudnienia, jednak wierzymy, że efekty będą tego warte. Nowa ulica Jamnicka stanie się nie tylko bezpieczniejszym miejscem dla naszych dzieci, ale również przestrzenią, którą będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.

Wczoraj rozpoczął się pierwszy etap remontu wspomnianej ulicy.

- Właśnie trwają prace przygotowawcze przed wejściem w teren ciężkich maszyn. Ruszamy z pełną modernizacją ulicy Jamnickiej. Przypominam, że zaplanowaliśmy dwumetrowy chodnik od strony zabudowań, pełnowymiarową ulicę, wodociąg i oczywiście ścieżkę rowerową prowadzącą do Kamienicy - wymienia prezydent Ludomir Handzel.

Zadanie wykona firma ZIBUD z Kamienicy. W ramach pierwszego etapu prac przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy wraz z podbudową, budowę chodników z kostki brukowej i ścieżki rowerowej, a także montaż oświetlenia ulicznego oraz doświetlenie miejsc dla pieszych. Przewidziano również nowy wodociąg i kanalizację deszczową. Ponadto mieszkańcy miasta zyskają nowy parking na 50 samochodów. Prace na 250 metrowym odcinku drogi pochłoną 1 667 120,75 zł. Z kolei budowa parkingu kosztować będzie 578 905,65 zł. Roboty powinny zostać sfinalizowane do końca sierpnia 2024 roku. 

([email protected], fot. A.Cz., źródło: własne, UM w Nowym Sączu)

Zaczął się remont ul. Jamnickiej. To, co wydawało się niemożliwe właśnie się dzieje [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu wiele lat czekali na ten moment. Wielu też wczoraj przecierało oczy ze zdumienia, gdy zobaczyło, że coś przy tej zniszczonej ulicy się dzieje. Rozpoczął się jej długo wyczekiwany remont. To pierwszy etap.


Dziękujemy za przesłanie błędu