Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
20/04/2020 - 21:40

Zabrakło rządowych pieniędzy na drogi dla Starego Sącza

Rozstrzygnięto już nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Okazuje się, że jeśli chodzi o dwie inwestycje zgłoszone przez Stary Sącz, gmina musi się obejść smakiem – projekty trafiły na listę zadań rezerwowych.

Zabrakło rządowych pieniędzy na drogi dla Starego Sącza

Zobacz też: Stary Sącz: Przysietnica doczeka się w końcu mostu a Gaboń cywilizowanej drogi!

Gmina Stary Sącz nie ma w tym roku szczęścia do rządowych pieniędzy z FDS. Samorząd w naborze zgłosił dwie inwestycje i obie trafiły na listę zadań rezerwowych. Chodzi o przebudowę drogi gminnej w Gołkowicach Dolnych i ulicy Braterstwa Ludów w samym Starym Sączu.

Zobacz też: Straszydła, czyli Broniewskiego i Wiśniowieckiego będą jak nowe. Jest już kasa

W pierwszym przypadku gmina oszacowała przedsięwzięcie na ok. 567 tys. zł a wnioskowała o dofinansowanie w wysokości 50 procent, czyli o kwotę ok. 283 tys. Przebudowa Braterstwa Ludów miała w założeniach kosztować ponad 266 tys. zł a samorząd liczył na wsparcie na poziomie ok. 133 tys. zł. co również daje połowę wartości inwestycji. Oba zadania miałyby być zrealizowane do września tego roku.

Czy władze gminy mimo wszystko zrealizują te zadania finansując je samodzielnie? Do tematu wrócimy. Być może okaże się to już na najbliższej sesji, gdy radni dyskutować będą o lokalnej tarczy antykryzysowej, której wdrożenie pociągnie za sobą spory spadek po stronie dochodów własnych gminy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu