Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
05/01/2020 - 10:50

Zabójcza zima. Ratowali go w lesie strażacy i goprowcy [ZDJĘCIA]

Ledwie sypnęło śniegiem, a już zima zbiera swoje żniwo. Jedną z jej ofiar był ponad sześćdziesięcioletni mężczyzna, który poślizgnął się na leśnej drodze w Mochnaczce. Wypatrzyli go pracujący w lesie robotnicy, którzy zadzwonili po strażaków. Ci z kolei wezwali na pomoc ratowników GOPR. Akcja była ciężka, bo do rannego trudno było dotrzeć.

Ledwie sypnęło śniegiem, a już zima daje wszystkim popalić. W sobotę, droga biegnąca wzdłuż zalewu Klimkówka była tak śliska, że zamieniła się w prawdziwą, lodową pułapkę dla blisko trzydziestu aut, w tym dwóch ciężarowych. Samochody po prostu nie były w stanie, nawet najwolniej jechać.

Czytaj też Koszmar na drodze. Trzydzieści aut utknęło w lodowej pułapce

Niebezpiecznie też było na leśnych szlakach. Strażacy i goprowcy ratowali ponad sześćdziesięcioletniego rannego mężczyznę, który przewrócił się na oblodzonej drodze.

- Z prośbą o pomoc zadzwonili do nas robotnicy, wykonujący jakieś prace w lesie. My z kolei poprosiliśmy o wsparcie krynickich goprowców. Okazało się, że nie sposób dojechać w to miejsce samochodem. Dotarliśmy na quadach – relacjonuje oficer dyżurny sądeckiej straży pożarnej.

czytaj też Ściągali się ze śmiercią w środku nocy. To była dramatyczna walka z czasem

Mężczyzna najprawdopodobniej doznał urazu kręgosłupa i miednicy – mówi ratownik GOPR Mateusz Wiater. Żeby go dowieźć do karetki, trzeba było użyć quada ze specjalistyczną przyczepką do transportu poszkodowanych.

Czytaj też Ofiary pecha czy brawury. Roztrzaskane trzy auta, czwarte wylądowało na dachu 

Rannego udało się przetransportować do karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala w Krynicy. Wspólna akcja strażaków i goprowców w sumie trwała dwie godziny.

jagienka.michalik@sadeczanin.info  fot. GOPD, PSP Nowy Sącz

Zabójcza zima. Ratowali go w lesie strażacy i goprowcy
Ledwie sypnęło śniegiem, a już zima zbiera swoje żniwo


Dziękujemy za przesłanie błędu