Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
14/03/2018 - 19:10

Za parkowanie zapłacisz kartą lub telefonem. Trwa modernizacja parkomatów

Sądecka Infrastruktura Miejska przystąpiła do modernizacji parkomatów. Już niebawem w całej strefie, będzie można płacić nie tylko gotówką, ale również kartą i dzięki aplikacji.

Jak wyjaśnił nam prezes spółki odpowiedzialnej za Strefę Płatnego Parkowania Marek Oleniacz, cały proces potrwa do 3 kwietnia 2018, a jego koszt to 156 110 złotych netto. Co dokładnie się zmieni?

- W chwili obecnej trwają pracę modernizacyjne poszczególnych parkomatów. Parkomaty, które po modernizacji „wracają” do strefy posiadają już funkcjonalność pozwalającą na dokonywanie płatności kartami kredytowymi w technologii zbliżeniowej (proces ten potrwa około dwóch tygodni). Korzystanie z aplikacji smsAdminPark pozwalającej na dokonywanie płatności za pomocą telefonów i urządzeń mobilnych będzie możliwe od 03 kwietnia 2018 roku - wyjaśnił prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej.

O tym jak należy korzystać z nowości wprowadzonych w sądeckich parkomatach mieszkańcy będą poinstruowani. Planowane są działania informacyjne. - Spółka poinformuje użytkowników strefy o nowych funkcjonalnościach. Wprowadzenie modernizacji strefy  będzie połączone z akcją informacyjną - powiedział Marek Oleniacz w rozmowie z portalem „Sądeczanin”.

MŚ ([email protected]). Fot. TK, MŚDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020