Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
10/11/2021 - 13:30

Za miedzą zarabiają więcej. Ranking zarobków limanowskich wójtów za rok 2020

Kto w powiecie limanowskim zarabia najwięcej, a kto najmniej? Na konto którego wójta wpłynęło w poprzednim roku ponad 200 tysięcy złotych? Poniższy ranking zarobków wójtów i burmistrzów z sąsiedniego powiatu pokazuje, że warto zadbać o to, aby mieć przynajmniej dwa źródła dochodu.


Zobacz również: Ranking zarobków wójtów i burmistrzów powiatu nowosądeckiego za 2020 rok

1. Władysław Bieda – burmistrz miasta Limanowa
Nie jest zdziwieniem, że na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazł się burmistrz miasta z kilkunastoma tysiącami mieszkańców. W 2020 roku jako głowa limanowskiego samorządu zarobił 158 419 złotych. (Fot. TK)


2. Jan Skrzekut - wójt gminy Limanowa
Za burmistrzem Biedą znalazł się wójt Skrzekut. Jako włodarz gminy limanowa zarobił w poprzednim roku 150 602 złotych. W oświadczeniu majątkowym dodał również niewiele ponad 5 tysięcy złotych, które zarobił w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. (Fot. Facebook Gmina Limanowa)


3. Bolesław Żaba - wójt gminy Mszana Dolna
Na trzecim miejscu uplasował się wójt gminy Mszana Dolna. Według oświadczenia majątkowego, które widnieje w Biuletynie Informacji Publicznej Bolesław Żaba zarobił w 2020 roku 136 479 złotych. (Fot. Facebook Bolesław Żaba)


4. Benedykt Węgrzyn - wójt gminy Dobra
Na konto 48-letniego wójta wpłynęło niewiele mniej, bo 134 931 złotych. W przeliczeniu na miesiące daje nam to kwotę ponad 11 tysięcy złotych brutto. (Fot. Facebook Benedykt Węgrzyn)


5. ­Paweł Stawarz - wójt gminy Jodłownik
Wójt Stawarz za funkcję pełnioną dla Urzędu Gminy Jodłownik zarobił 132 449 złotych. Wójt jest jednak równocześnie sadownikiem. Jego gospodarstwo warte jest mniej więcej 5,5 miliona złotych. Ze swojej sadowniczej działalności uzyskał w poprzednim roku ponad 80 tysięcy złotych dochodu. Imponująca jest także jego lista finansowych zobowiązań, czyli kredytów, pożyczek i leasingów. Gdyby zsumować te zarobki Paweł Stawarz byłby niekwestionowanym liderem naszego rankingu. (Fot. UG Jodłownik)


6. Władysław Sadowski - wójt gminy Kamienica
Niewiele mniej niż Pawłowi Stawarzowi płacą w Urzędzie Gminy Kamienica. Na konto wójta Sadowskiego w poprzednim roku wpłynęło 132 159 złotych. (Fot. UG Kamienica)


7. Adam Sołtys - Wójt gminy Słopnice
Wójt Sołtys w swoim oświadczeniu majątkowym napisał, że z tytułu zatrudnienia zarobił w 2020 roku 131 909 złotych. To daje mu siódme miejsce w naszym rankingu. (Fot. UG Słopnice)


8. Rafał Rusnak - wójt gminy Niedźwiedź
Tuż za Adamem Sołtysem znalazł się wójt gminy Niedźwiedź. Rafał Rusnak zarobił około 200 złotych mniej. Zarobki wójta za poprzedni rok wyniosły 131 733 złotych. (Fot. UG Niedźwiedź)


9. Paweł Ptaszek - wójt gminy Tymbark
Roczna wypłata 42-letniego wójta gminy Tymbark to 128 482 złote. W przeliczeniu na 12 miesięcy, Paweł Ptaszek zarabiał około 10 700 złotych brutto miesięcznie. (Fot. UG Tymbark)


10. Piotr Stach - wójt gminy Laskowa
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 roku gminę Laskowa zamieszkiwało ponad 8 tysięcy osób. Wójt, który zarządza tą gminą zarabia 124 513 złotych. (Fot. Sądeczanin)


11. Anna Pękała - burmistrz miasta Mszana Dolna
Na przedostatnim miejscu znalazła się Anna Pękała. Jej zarobki na fotelu burmistrza wyniosły w poprzednim roku 115 240 złotych, ale pani burmistrz pobiera również emeryturę. W poprzednim roku na jej konto z tytułu emerytury wpłynęło 74 769 złotych. Po zsumowaniu tych dwóch źródeł zarobków (niewiele ponad 190 tysięcy złotych) wychodzi na to, że Anna Pękała powinna być na drugim miejscu naszego zestawienia zaraz po wójcie gminy Jodłownik. (Fot. Facebook Anna Pękała)


12. Bogdan Łuczkowski - wójt gminy Łukowica
Najmniej spośród włodarzy limanowskich samorządów zarabia wójt gminy Łukowica. Ze względu na formalności w Biuletynie Informacji nie pojawiło się jeszcze nowe oświadczenie majątkowe Bogdana Łuczkowskiego, ale sekretarz gminy zapewnił, że mieszkańcy będą mogli zapoznać się z nim już w przyszłym tygodniu. Z danych za 2019 rok wynikało, że wójt zarobił niewiele ponad 90 tysięcy złotych. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy Łukowica, w 2020 roku ta kwota wzrosła do 106 323 złotych. To jednak najmniejsza stawka w powiecie limanowskim. (Fot. Facebook Bogdan Łuczkowski) (s.siwulska@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu