Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
19/11/2022 - 06:00

Z ziemi wyłania się centrum, na które sądeczanie czekali od lat [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJA]

Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu rozpoczęła się. Widać już zalane ławy fundamentowe. Inwestycja ma być oddana do użytku w przyszłym roku.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne jest bardzo potrzebną i wyczekiwaną inwestycją. Buduje go Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD” z Kąt, zaś koszt tej inwestycji wyniesie ponad 4,8 mln zł.

Przypomnijmy, że, by można było zacząć tę inwestycję Rada Miasta Nowego Sącza zgodziła się podczas jednej z ostatnich sesji dołożyć 900 tysięcy złotych do tego zadania. Było to konieczne, bowiem najniższa oferta jaka została zgłoszona do przetargu na to zadanie opiewała na kwotę 4,56 mln złotych.

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również, niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę dzienną oraz całodobową.

- Jesteśmy w trakcie budowy COM-u. Takiej inwestycji w Nowym Sączu dawno nie było – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – Została już wylana płyta denna. Jest to miejsce, na którym mi bardzo zależy.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu