Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
16/11/2022 - 10:55

Z tego parkingu korzystaj tylko w kaloszach. Nie padało, a jezioro jak malowane [AKTUALIZACJA]]

Osiedle Wojska Polskiego w Nowym Sączu. A na nim parking zaraz przy Lewiatanie przy ul. Wiśniowieckiego, z którego można korzystać tylko w gumowcach a przecież na kilka dni przed zrobieniem tych zdjęć nie padało.

Z tego parkingu można korzystać tylko w kaloszach. Nie padało, a jezioro jak malowane [ZDJĘCIA]

Zobacz też: Ten znak to tylko dla jaj. Kto chce mieć na sumieniu dzieciaka? [ZDJĘCIA]

Komu szkoda pieniędzy na kilka wywrotek klińca i ubicie terenu? To pytanie zadali nam klienci Lewiatana, którzy sami głowią się czy teren należy do Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a może już do miasta.

My uważamy, że najszybciej odpowiedź na to pytanie może ustalić szef zarządu osiedla i zarazem radny Dawid Dumana, do którego zastukaliśmy z tym problemem. Przecież parkingów na osiedlu Wojska Polskiego ciągle za mało. I co się okazuje – ten teren oddany jest użytkowanie wieczyste i należy tym samym do grubo ponad 20 podmiotów, które mają tu swoje pawilony, punkty usługowe.

Zobacz też: Pomylą się, część miasta zostanie bez prądu! Tak budują łącznik Smolika/29 Listopada w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Mimo to, gdy miasto prowadziło remont ulicy Wiśniowieckiego Miejski Zarząd Dróg zaproponował, że ten teren wyrówna przy użyciu destruktu z budowy, na miejscu były nawet walce, parking byłby jak malowany. Tyle, że okazało się, że gospodarze terenu nie byli w tej sprawie jednomyślni.

- Ja ze swojej strony mogę się podjąć roli mediatora, mogę z każdym właścicielem porozmawiać i razem coś na pewno uda nam się zrobić, by to miejsce wyglądało i służyło mieszkańcom i zarazem klientom właścicieli, jak należy – deklaruje Dumana a my ze swojej strony apelujemy do właścicieli terenu – przecież remont tego parkingu jest też w Waszym interesie.

Dziś radzimy – w pantoflach czy półbutach tu nie wysiadajcie…A my deklarujemy, że do tematu wrócimy.

[AKTUALIZACJA] 31 maja 2023 roku dosaliśmy maila, w któym czytamy m.in.

(...) Skoro już znaleźliśmy się na załączonym zdjęciu do artykułu nie możemy pozostać obojętni sprostowaniu sprawy, gdyż to My zgłosiliśmy pomysł do Radnego Dawida Dumany, by zdarty asfalt z remontowanej ulicy Wiśniowieckiego wysypać na nieszczęsny parking a My już załatwimy sami z firmą wykonującą remont by nam wywalcowała destrukt i sami poniesiemy tego koszt.

Parę dni po zgłoszonym przez nas pomyśle, na osiedlu Wojska Polskiego odbyło się zebranie w związku z pracami nad remontem ulicy Wiśniowieckiego z Prezydentem Ludomirem Handzlem , Dyrektorem MZD Adamem Konickim i zaproszonymi Radnymi Miasta Nowego Sącza, na które zostaliśmy zaproszeni żeby przedstawić nasz pomysł...temat był bardzo krótki, "Nie da się" powiedział Dyrektor MZD Adam Konicki...i na tym temat się skończył(...) ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu