Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
15/09/2023 - 11:30

Z ostatniej chwili: Straszny wypadek na DK-75 w Będzieszynie. Aż 12 osób rannych [ZDJĘCIA]

Na ruchliwej trasie między Nowym Sączem a Brzeskiem doszło do strasznego wypadku. Zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych informacji wynika, że aż dwanaście osób jest rannych. Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu jest wiele zastępów straży pożarnej, karetki, policja i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek na DK-75 w miejscowości Będzieszyna

Po godzinie dziesiątej, na trasie między Nowym Sączem a Brzeskiem doszło do dramatycznego wypadku. Na drodze krajowej 75 w miejscowości Będzieszyna zderzyły się dwa samochody. 

- Samochodami w sumie podróżowało aż dwanaście osób. Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki. Jednym z aut jechali obywatele Turcji - powiedział portalowi "Sądeczanin" mł. kpt. Dominik Machał Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. 

Zobacz też Z ostatniej chwili: Groźny wypadek w Nowym Sączu. Trwa akcja ratunkowa [ZDJĘCIA]


W tej chwili trwa akcja ratunkowa. Na miejscu jest sześć karetek i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także liczne straże pożarne i policja. Droga krajowa 75 jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają wiele godzin, dlatego lepiej omijajcie to miejsce. Policjanci wyznaczyli objazdy. 

Zobacz też Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiona Ewelina nie żyje, miała tylko 18 lat

- Na miejscu cały czas trwa jeszcze akcja ratunkowa. Służby ratunkowe udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Na tę chwilę wiemy jedynie tyle, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów - powiedziała naszej redakcji asp. sztab. Ewelina Buda z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. 

Z informacji podanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że utrudnienia na krajowej 75 potrwają co najmniej do godziny 14. Możliwy jest objazd drogami wojewódzkimi 980 i 975 przez Jurków, Zakliczyn, Gródek nad Dunajcem i Wielogłowy. Samochody osobowe mogą przejechać przez Tymową, Iwkową, Porąbkę Iwkowską, Kąty i Witowice Górne. 

- Z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie wskutek szoku, oddalił się jeden z podróżujących samochodem marki Dacia. Mężczyzna ten odniósł w wypadku obrażenia i może potrzebować pomocy medycznej. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu rannego mężczyzny, prosimy o kontakt z nr 112 lub Komendą Powiatową Policji w Brzesku nr tel. tel. 47 83 21 222 - apelują policjanci. 

([email protected] Fot. Capuccino112.eu, Google Maps)

Straszny wypadek między Nowym Sączem a Brzeskiem. Aż 12 osób rannych, na miejscu są dwa śmigłowce LPR
Na ruchliwej trasie między Nowym Sączem a Brzeskiem doszło do strasznego wypadku. Zderzyły się dwa samochody. Ze wstępnych informacji wynika, że aż dwanaście osób jest rannych. Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu jest wiele zastępów straży pożarnej, karetki, policja i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. (fot. Capuccino112.eu - dziękujemy!)


Dziękujemy za przesłanie błędu